Pri Prievidzi sa zrazilo auto s autobusom. Neprežila vodička a jej štvorročná dcéra

Tragická nehoda pri Prievidzi.
Tragická nehoda pri Prievidzi. Zdroj: Facebook/DHZo Nedožery - Brezany

Nehoda dvoch osobných áut a autobusu v piatok 25.3. si vyžiadala dva ľudské životy. Náraz do autobusu neprežila žena a jej malá dcéra. Záchranky ratovali aj ďalších ľudí. Nehoda sa stala za Prievidzou v smere na obec Nedožery - Brezany.

Vo vozidle Škoda sa nachádzali dve zakliesnené osoby, z toho prvá nejavila známky života a druhou osobou bolo maloleté dieťa.

Hasiči museli vyslobodiť aj vodiča autobusu. Záchranári zatiaľ bojovali o život iba štvorročného dievčatka. Svoj boj však prehrala. Slzám sa neubránili ani silní chlapi. Niekoľkých cestujúcich z autobusu museli záchranky previezť do nemocnice.

„Bolo prevezených osem zranených, z toho dvaja s ťažkými poraneniami,“ uviedla hovorkyňa operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Čo sa stalo, si nikto nevie vysvetliť. Nehodu nám opísal jeden z vodičov. „Ja som išiel za tým bielym Superbom a ako sme išli do zákruty, tak začala pridávať a potom po chvíli plynule prechádzala do protismeru, kde išiel autobus a zrazili sa. Ja som to nestihol dobrzdiť, tak som do nej tiež narazil,“ opísal situáciu účastník nehody.

Prečo prešla do protismeru, teraz zisťujú policajti. Polícia začala v súvislosti s dopravnou nehodou trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti