DRUHÁ ČASŤ: Ako ľahšie schudnúť podľa znamenia

shutterstock_148305347.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Minule sme sa pozreli bližšie na to, ako sa chudne Baranom, Býkom, Blížencom, aj Rakom. Dnes dáme tipy na štíhlu postavu ďalším štyrom astrologickým znameniam.

Pozrite sa samé na to, či tieto charakteristiky sedia aj na vás. Niekedy totiž možno stačí len trošku pozmeniť svoj jedálniček, prípadne sa sústrediť na iný druh športu ako doteraz a chudnutie pôjde hneď o čosi jednoduchšie.

Prvú časť nájdete TU!

LEV

Ich ohnivá povaha a záujem o všakovaké novinky, ich neraz dovedú do nóbl reštaurácií, ale aj zapadnutých fast foodov. Lev jednoducho musí za život ochutnať všetko, čo mu osud prihrá pod nohy. Neohrdne miestnymi špecialitami, ani za cenu toho, že si je vedomý, že to jeho žalúdok nemusí zniesť. Aj kvôli tomuto mávajú niektoré Levy žalúdok o čosi citlivejší, preto ak vedia, že im niektorá potravina vyslovene nerobí dobre, mali by ju nadobro vylúčiť zo svojho sveta.

Čo by mali jesť?

Keďže patria k osobám, na ktorých vidno každé pribraté kilečko, a potom ich to pri pohľade do zrkadla trápi, mali by vylúčiť zo svojho jedálnička najmä sacharidy. Tiež im nerobí dobre veľké množstvo kalórií v alkohole, ktorým najmä v mladom a bujarom veku nepohrdnú. Levy sú mäsožravci a aj keď mávajú vegetariánske obdobia, minimálne to hovädzie a samozrejme ryby by si z času na čas mali dopriať.

Ako by mali cvičiť?

Pre toto znamenie je ideálne kardiovaskulárne cvičenie. Lev potrebuje pohyb, ale v takom netradičnom ponímaní. Zároveň ho lákajú kolektívne športy, kde sa môže prejaviť ich dravosť aj súťaživosť. Vyskúšať by tak mohli pokojne plážový volejbal, tenis, či basketbal. Na relax im veľmi dobre urobí joga, alebo aj skákanie na trampolíne.

PANNA

Konzervatívne a pragmatické znamenie Panny máva pod drobnohľadom väčšiu časť svojho života. Častokrát však trpí práve kolísavou váhou. Panna sa rada prezentuje ako dokonalá bytosť, ktorá zvláda svoju prácu aj domácnosť na 100%. V kuchyni bývajú tieto znamenia vskutku zručné, avšak okrem toho, že radi varia, aj radi jedia. A už o čosi menej radi sa hýbu. Aj kvôli tomu sú u nej sklony k nadváhe častejšie ako u iných znamení.

Čo by mali jesť?

V prvom rade by Panny nemali skákať z jednej diéty do druhej. Privádza ich to len do kolotoča, kde sú raz štíhle, inokedy naberú kilá naviac nevedno ako. Panny by si mali nájsť jeden systém stravovania a ten dodržiavať po celý svoj život. Základnými pravidlami sú sýte a zdravé raňajky, počas dňa pár dobrôt v podobe ovocia, ľahký obed a ešte ľahšia večera a v žiadnom prípade nedojedať ani po deťoch, ani to nepreháňať s ochutnávaním popri varení.

Ako by mali cvičiť?

Najhoršie je prekonať sa a vôbec cvičiť začať. Toto Panny vedia veľmi dobre. Pomôžu im cviky, ako je napríklad pravidelný beh, či plávanie. Dobre urobia tiež, ak si do bytu kúpia fitloptu, či činky a budú ich mať stále na očiach. Svedomie ich tak skôr, či neskôr donúti vyskúšať ich aspoň pár minút denne.

VÁHY

Zväčša Váhy nadváhou netrpia. Ak si radi doprajú kvalitné jedlá, pretože sa radia k pôžitkárskym znameniam, zároveň si potrpia aj na svojom vzhľade a o figúru preto vzorne dbajú. Zoštíhľujúce krémy, či masáže sú pre ne úplne prirodzené. Hlavne čím menej pohybu, ktorý Váhy veľmi nemusia.

Čo by mali jesť?

Veľa, preveľa čerstvej zeleniny a ovocia. Mnoho ľudí z tohto znamenia trpí skôr veľmi štíhlou postavou, a majú dokonca nábeh na chudokrvnosť. Na ich jedálničku nesmú chýbať preto vitamíny v prirodzenej podobe. Nemali by sa vyhýbať ani mäsu. Keďže ich citlivým orgánom sú obličky, mali by dbať hlavne na pitný režim.

Ako by mali cvičiť?

Pre Váhy sú vhodné všetky športy, kde sa príliš "nešportuje". Keď už sa musia hýbať, radšej si zájdu na túru do prírody. Ako relax im dobre padnú meditačné cvičenia, vrátane jogy.

ŠKORPIÓN

Podobne ako Rak, aj Škorpión máva citlivejší žalúdok. Napriek tomuto aj jemu známemu faktu, sa zväčša nevie vzdať svojich obľúbených pokrmov, aj napriek tomu, že vie, že mu škodia. Ide najmä o sladkosti, pukance, či údené mäská a syry. Škorpión je však pomerne búrlivé znamenie, a tak aspoň v mladom veku všetko nezdravé čo zje, raz dva vychodí. Horšie je to už, keď rôčky pribúdajú.

Čo by mali jesť?

Hlavne sa neprepchávať, a dupľom nie po nociach. Ak sa neviete vzdať svojich nerestí, vyberte si ľubovoľný deň v týždni, kedy si doprajete naozaj to, po čom vám srdce (žalúdok) piští, a v ďalšie dni sa stravujte zdravo. Každý mesiac by ste si mali tiež urobiť dôkladnú očistu tela - detox najlepšie podporíte pôstom v čase splnu, prípadne aj novu.

Ako by mali cvičiť?

Ak sa Škorpión raz rozhodne zhodiť neželané kilá, začne na sebe fyzicky makať, čo je veľká výhoda. Nájde sa vo fitku, ale tiež pri športoch, ktoré si vyžadujú vytrvalosť. Súťaživý Škorpión totiž bude chcieť veľmi rád poraziť aj sám seba. Vhodné je pre nich aj plávanie, alebo cviky, kde si vybijú nadbytočnú energiu.

BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk, Silvia

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.