Domáce

Pri Nitre zneužívajú meno prezidenta Kisku na okrádanie dôchodcov

ZLODEJKAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Najnovšie sa zlodeji snažia dostať k ľuďom do domu pod zámienkou, že majú pre nich darček od prezidenta. Zlodejka dnes úradovala u viacerých dôchodcov.

Zlomyseľní ľudia sa nás snažia oklamať skutočne najrôznejšími spôsobmi. Najnovšie sa zlodeji snažia dostať k ľuďom do domu pod zámienkou, že majú pre nich darček od prezidenta. Zlodejka dnes úradovala u viacerých dôchodcov.

Zlodejka vystihla chvíľu, keď bol starček sám doma a vošla bez zazvonenia. Oslovila ho s tým, že prezident mu posiela výpomoc k Vianociam. Ernestovi (88) sa to však nepozdávalo a poslal ju preč. Ona sa osočila, že žiadna zlodejka nie je a ponúkla mu 500 eur s tým, že 250 jej má vrátiť.

Polícia upozorňuje všetkých občanov, aby sa nedali nalákať na žiadne vianočné príspevky alebo preplatky

Starček teda išiel do izby pre peniaze a žena mu medzitým pripravila ďalší darček - masážny matrac. Kázala mu, aby si ho vyskúšal a ľahol si naň. Keď to starček urobil, zlodejka zmizla v izbe.

Žena vraj mala približne tridsať rokov a dôchodcov okradla o 900 eur. O necelú hodinu neskôr zopakovala svoj scenár s matracom a s darčekom od prezidenta v neďalekom Golianove v dome 84- ročnej Márie.

Starenka si všimla, že jej kradne peniaze, ktoré mala schované v posteli a vyhnala ju z domu, no zlodejka sa nedala. Dôchodkyni vytrhla peniaze zo zástery a zmizla na aute. Na aute mala vaj bratislavské poznávacie značky a pomáhal jej komplic.

Polícia upozorňuje všetkých občanov, aby sa nedali nalákať na žiadne vianočné príspevky alebo preplatky či už z plynární alebo elektrární, pretože žiadna inštitúcia takto nepostupuje.NITRA/TVMarkíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti