Novinky v čistení zubov, o ktorých ste ešte nepočuli

Zuby
Zuby Zdroj: TVMarkíza

Raz a poriadne je lepšie ako dvakrát a lajdácky. To, že si treba precízne čistiť zuby registrujeme najmä vtedy, keď bolia. A to je škoda.

Vyrobili už konečne kreslo, ktoré nebolí? Tu je odpoveď. Pohodlne sa posaďte a relaxujte. Zubárske kreslo nehryzie a vŕtačka nevŕta, ak dbáte o prevenciu. "Problém nie je v tom, koľkokrát si umyjem zuby, ale ako si ich umyjem. Môže sa paradoxne stať, že ten pacient, ktorý si ich umýva raz denne a poriadne, bude mať lepšie vyčistené zuby ako ten pacient, ktorý si ich umýva trikrát denne," hovorí odborník.

Pre tých usilovnejších sme našli na výstave vychytávku. "Trvá to takých 30 až 40 minút, keďže si čistíte každý zub zvlášť," opisuje ju odborníčka. Pred zrkadlom by ste takýmto tempom vystáli aj dieru. Hoci nám to zuby vrátia dvakrát späť, nie všetci sú takí trpezlivý. Je tu ešte stará dobrá kefka a pasta. A pre náročnejších zubná sprcha.

Okrem noviniek prebrali odborníci aj ďalší celoslovenský problém. Zuby slovenských detí nedosahujú štandardy Európy. BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.