Domáce

Poznáme počítačových Oscarov. Jeden z víťazov nie je vôbec prekvapením

Telefonovanie v lietadle
Zdroj: Shutterstock.com

Projektom roka sa stala mobilná aplikácie jednej zo zdravotných poisťovní.

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2014 odovzdali dnes v Bratislave v rámci podujatia IT Gala laureátom jednotlivých kategórií.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2014 sa víťazom stal Igor Kolla, generálny riaditeľ, ANTIK Telecom, s.r.o., a ANTIK Technology, s.r.o. Pracoval na dizajne ANTIK set-top boxov pre scrambling v analógovom televíznom káblovom prenose, na hlasových službách cez coax, pripravoval interaktívne teletextové hry a podobne.

V kategórii IT FIRMA roka 2014 sa víťazom stala spoločnosť RESCO, spol. s r.o. Vlajkovým produktom spoločnosti Resco je mobilná CRM aplikácia, ktorú celosvetovo využíva viac ako 600 firemných zákazníkov a desiatky tisíc používateľov. Všetky produkty Resco sa predávajú celosvetovo (s najväčší dopytom v Severnej Amerike a západnej Európe), pričom pomer z hľadiska tržieb 99 % predstavuje zahraničný export.

V kategórii IT PROJEKT roka 2014 ocenenie tento rok získal projekt Mobilná aplikácia Dôvera. Vďaka tejto aplikácii si klient/užívateľ môže ako prvý na Slovensku vyskúšať mHealth, v ktorom sa nachádza národný aj Európsky preukaz poistenca, jeho zdravotná karta, adresy a otváracie hodiny lekární, pohotovostí, SOS karta prvej pomoci s najdôležitejšími údajmi o zdravotnom stave. Aplikácia tiež pripomenie preventívne prehliadky, upozorní na liekové interakcie a informuje o schválenej hospitalizácii.


V kategórii IT PRODUKT roka 2014 sa víťazom stal produkt ESET Mobile Security od spoločnosti ESET, spol. s r.o. Produkt je určený na ochranu smartfónov a tabletov s operačným systémom Android pred rôznym typom malware. Obsahuje moduly pre Anti-Phishing, Anti-Theft, Security Audit, SMS&Call filter. Doteraz si ho stiahlo viac ako štyri milióny používateľov. 

Tradícia udeľovania týchto ocenení pokračuje už 14. rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.

Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií.

Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE, WINK a portálu ITnews.sk.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.