Domáce

Veľavravné. S Kiskom sú spokojní aj voliči vládneho Smeru

Kiska a Fico v televíznej debate vo verejnoprávnej televízii
Zdroj: TASR

V rozhodujúcom druhom kole volieb Kiska porazil práve lídra Smeru - premiéra Roberta Fica.

S prácou prezidenta Andrej Kisku počas prvých sto dní vo funkcii bola väčšina voličov spokojná, vyplýva z najnovšieho prieskumu agentúry Polis pre tlačovú agentúru SITA.

Dokonca aj v medzi podporovateľmi vládneho Smeru výrazne prevládali tí, ktorí hlavu štátu hodnotili pozitívne, hoci Kiska v rozhodujúcom kole volieb porazil lídra Smeru-SD - premiéra Roberta Fica.

Postoje 1326 ľudí zisťovali v období od 12. do 21. septembra.

Nespokojných menej ako desať percent

S Kiskom bolo podľa ankety spokojných 57,6 percenta oslovených (13,7 percenta bolo veľmi spokojných, 43,9 percenta ľudí odpovedalo, že sú skôr spokojní než nespokojní).

Naopak nespokojných bolo len 9,1 percenta (rozhodne nespokojných bolo percento, skôr nespokojných ako spokojných bolo 8,1 percenta).

Na strane druhej, veľký bol aj tábor ľudí, ktorí v prieskume tvrdili, že prezidentovu prácu zhodnotiť nevedia - 33,3 percenta.

Medzi voličmi Smeru bolo spokojných 50,6 percenta ľudí, nespokojných 11,5 percenta a odpoveď "neviem" zvolilo 37,9 percenta oslovených.

Výsledky prieskumu:

Sieť stále lídrom opozície

Polis zisťoval aj aktuálnu podporu politických strán. Lídrom opozície podľa ankety sotáva Sieť Radoslava Procházku s podporou 12,7 percenta (Median nameral strane nedávno 7,6 percenta, Focus - 11,2 percenta).

Do parlamentu by sa dostali aj Most-Híd (9,1 percenta), KDH (7,7 percenta), OĽaNO (5,9 percenta) i SMK (5,9 percenta). Vyhral by opäť suverénny Smer-SD (36,7 percenta), ale vládu by sám zostaviť nemohol (v parlamente by obsadil 71 kresiel, nadpolovičná väčšina je 76).

Mimo národnej rady by ostala SDKÚ-DS (3,8 percenta) aj SaS (4,5 percenta).

Výsledky prieskumu:BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.