Nový fenomén Gumičkovanie. Už sa gumičkuje všade

gumicky rozne.jpg

Rodičia ocenia túto hračku, lebo je jednoduchá, nepotrebuje baterky, podporuje kreativitu a deti nesedia pri počítači.

Už ste počuli o gumičkovaní? Všetci pletú z gumičiek náramky, lienky, prstene, ozdoby na šnúrky na topánkach, prívesky v podobe sovy, chobotnice alebo štvorlístku, ale aj puzdro na mobily. Nové šialenstvo tak trochu pripomína mániu s céčkami spred pár desiatok rokov. Aj slovenský trh už zaplavili vrecúška s gumičkami a dokonca vychádza prvá kniha v slovenčine o Gumičkovaní.


Nielen deti, ale aj tínedžeri a dokonca dospeláci hľadajú nové a nové návody, ako si vytvoriť nejakú zaujímavú vecičku, s ktorou by sa následne pochválili, niekomu darovali, či nosili sami. Na vytvorenie tých najjednoduchších náramkov stačia dva prsty, prípadne háčik alebo miniprak, ktorý je pribalený k mnohým vrecúškam. Na zložitejšie výtvory treba krosienko, špeciálny stav, z ktorého sa v obchodoch stal doslova hit.


Jednoduchá slučka, ktorá umožňuje vytvárať jedinečné náramky, náhrdelníky, prstienky, náušnice, prívesky a mnoho ďalšieho. To je Loom Bands alebo tiež Gumičkovanie.

Pletenie vlastných náramkov pomocou stavu (krosienok) je veľmi zaujímavá tvorivá činnosť, ktorá sa páči hlavne dievčatám a chlapcom od 7 do 13 rokov. Náramky sú veľmi populárne v USA a Kanade a teraz prišli aj do Európy a na Slovensko. Rodičia ocenia túto hračku, lebo je jednoduchá, nepotrebuje baterky, podporuje kreativitu a deti nesedia pri počítači.


Nechajte sa inšpirovať novou knihou Gumičkovanie, kde nájdete 25 úžasných a úplne nových návodov na fantastické dúhové projekty. Nové inšpirácie oslovia začiatočníkov aj skúsenejších fanúšikov „gumičkovania". 

Naučíte sa, ako urobiť:

- puzdro na mobil,
- sedmokráskový náramok,
- remienok na hodinky,
- sponky do vlasov,
- ozdobu na ceruzku,
- dúhový prsteň,
- rokerský náramok,
- ornament so snehuliakom,
- mäkkú strapatú loptičku,
- ozdobu na šnúrky do topánok,
- obojok s ozdobou,
- kornút so zmrzlinou,
- a mnoho ďalších projektov.

Gumičkovanie je super zábava vhodná od školáčikov až po mladších tínedžerov. Farebné a kreatívne výtvory vás veru tak skoro neomrzia. Je to rýchle, ľahké a výsledok stojí určite za to. Deti si pri vytváraní rôznych vecí trénujú motorické zručnosti, posilňujú koncentráciu, tvorivosť a kreativitu. Rozvíjajú si tiež estetické cítenie a schopnosť nachádzať originalitu.

BRATISLAVA/BUX

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.