Domáce

A opäť sa objavili nebezpečné výrobky. Pozrite sa, či ich nemáte doma

krem.jpg

Výskyt nebezpečných výrobkov nahlásili do systému rýchleho varovania RAPEX kontrolné orgány v Taliansku a v Holandsku

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na výskyt viacero nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Ide o produkty na zosvetlenie pokožky i farby na tetovanie. Je možné, že tieto výrobky sa vyskytujú aj v nás.

Medzi nebezpečnými výrobkami sú krémy na zosvetlenie pokožky Caro Light cream, vyrábaný v Demokratickej republike Kongo, Skin Light, with carrot extract and vitamin E a Skin Light, créme cocoa butter z Pobrežia Slonoviny a tiež Skin toning cream, vyrábaný v Spojenom kráľovstve.


Medzi dermatologicky nebezpečné produkty aj telové mlieka na zosvetlenie pokožky Clair Liss Génial, toning body lotion with vitamin E a Lightening body lotion - new life z Pobrežia Slonoviny. Vo vyššie uvedených výrobkoch bola zistená prítomnosť látky hydrochinón. Tá môže spôsobiť kožné alergie.


ÚVZ takisto upozorňuje na nebezpečné farby na tetovanie Sacred Color Red Rubens, ktorý produkuje taliansky výrobca a farby Spearmint Green a Lightning Yellow z USA. Vo farbách je prekročené množstvo bária. Vstrebaním tejto látky do buniek môže dôjsť k odstráneniu draslíka z buniek, čo môže mať rôzne účinky na svalový tonus, funkciu srdca a nervový systém.


Výskyt nebezpečných výrobkov nahlásili do systému rýchleho varovania RAPEX kontrolné orgány v Taliansku a v Holandsku, informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.