Domáce

V Čani pri Košiciach sme objavili niečo nevídané

agave.jpg

Zakvitne a zomrie. Je pichľavý, ale nie je to kaktus. Darí sa mu najmä v Mexiku, no prežije aj u nás. A keď raz zakvitne, pomaly vyschne.

Agáve americké zdobí aj naše záhrady, ale málokomu sa podarí vypestovať ho do takých rozmerov, aké sme videli v Čani pri Košiciach.

Pani Alžbeta má obrovskú radosť. Keď pred 30 rokmi zasadila maličkú rastlinku agáve, netušila, že z nej vyrastie takýto obor. „Až do plaču, to bolo dojímavé, nádherný kvet," hovorí. Sadenicu dostala od susedy.

V 80. rokoch bolo agáve v záhradách veľmi populárne. No v zime mu škodil mráz. „Bolo to aj trápenie s ním. Najprv som ho nosila do garáže. No a potom som išla robiť na družstvo, tak som ho zobrala zo sebou, lebo tam boli veľké priestory," vysvetľuje pani Alžbeta.

Agáve pani Alžbety teraz prvý a posledný krát zakvitlo. Na jeho sladký nektár sa z okolia zlietajú včely. „Na záver tejto životnej púte zakvitne," potvrdzuje botanik Róbert Gregorek. „No má taký osud, že rozkvitne a vyschne," dodáva pani Alžbeta.

Aj keď na prvý pohľad vyzerá ako kaktus, jeho blízkymi príbuznými sú skôr ľalie. Najlepšie sa mu darí v suchom a teplom prostredí Mexika. „Slúži aj na získavanie vlákien a následne na výrobu špagátov, motúzov a podobných materiálov. Pokiaľ rastlina ešte nekvitla, tak roní sladké šťavy, a s tých sa dajú fermentáciou získavať rôzne nápoje," hovorí Gregorek.

Určite k nim patrí aj tequila, ale je množstvo národných receptov, ktoré zahŕňajú nápoje sladkasté alebo po skvasení aj alkoholické. Podľa botanika je kvitnúca agáve u nás skôr pestovateľskou raritou. „Ten kto sa o ňu vzorne stará, na leto ju vyletní a v zime ju uchráni pred mrazom, ten má šancu sa dopracovať k podobnému efektu," potvrdzuje botanik. 


ČAŇA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.