Ako si správne nalíčiť pery

shutterstock_134254280.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Patríte medzi ženy, ktoré používajú rúž rady a často? Práve dnešná rubrika o kráse bude určená pre vás.

Povieme si totiž niečo o tom, ako by ste si mali správne nanášať rúž a akú starostlivosť by ste mali venovať svojim perám pred nanesením dekoratívnej kozmetiky.

Líčenie pier je dôležitou súčasťou ženského make-upu. Namaľované pery môžu vo väčšine prípadov pôsobiť veľmi elegantne. Samozrejme v prípade, že to nepreženiete. Je potrebné mať na pamäti, že k výraznejším rúžom sa hodia menej výrazné oči, v prípade menej nápadných rúžov si zase môžete dovoliť výraznejšie oči. Kombinácia výrazných očí i pier vyzerá často nevkusne až vulgárne.

Akú starostlivosť by sme si mali dopriať pred nanesením rúžu?

Pretože aj pokožka pier sa po istom čase obnovuje, staré bunky odumierajú a nahrádzajú ich nové, je potrebné z času na čas dopriať perám peeling, ktorý si môžete vyrobiť napríklad aj z cukru a kokosového oleja. Pery budú takýmto spôsobom hebké a prekrvené.

Po peelingu je vhodné naniesť na pery balzam, ktorý ich vyživí, zabráni ich vysušeniu a zároveň zabezpečí ľahšiu aplikáciu rúžu či kontúrovacej ceruzky. Kontúrovaciu ceruzku nepoužíva každá z nás. Takáto ceruzka síce nie je povinnosťou, avšak pomôže vám najmä tým že:

  • Pery zvýrazní a vytvaruje
  • Dokáže predĺžiť trvácnosť rúžu v prípade, že si ňou vyplníte celé pery
  • Ceruzka vytvorí akúsi bariéru a zabráni rozpíjaniu rúžu do pokožky

V prípade, že sa rozhodnete pre kontúrovaciu ceruzku, pamätajte, že odtieň ceruzky by mal ladiť s odtieňom rúžu. Ceruzka by sa mala aplikovať najprv na hornú peru vytvorením písmenka V a následným dokreslením vrchnej časti srdiečka. Od vonkajších kútikov sa potom dopracujete jemným kreslením až k srdiečku. Potom jemne obkreslite aj dolnú peru. Takýmto spôsobom sú pery pripravené na nanášanie rúžu.

Rúž môžete nanášať viacerými spôsobmi, nanášaním priamo tyčinkou, kozmetickým štetcom či prstom. Každej z nás vyhovuje niečo iné, avšak štetec vám zaručí precíznejšie nanesenie a väčšiu trvácnosť. Na záver môžete, ale taktiež i nemusíte naniesť transparentný či farebný (v podobnom odtieni ako je rúž) lesk, ktorý pery zvýrazní a stanú sa neprehliadnuteľnými.

Rúž je potrebné počas dňa naniesť viackrát. Stavte na rúže s krémovou konzistenciou, ktoré pery hydratujú. Dlhotrvácne a nestierateľné rúže vďaka obsiahnutým látkam pery iba zbytočne vysušia.

Každá z nás má aj inú veľkosť pier. V rámci rúžov platí pravidlo, že s tmavšími odtieňmi rúžov dosiahneme optické zmenšenie, naopak so svetlejšími odtieňmi dosiahneme plnšie pery.


BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk, Simona

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.