FOTO: Polícia zadržala Agha v Prahe, odfotil ho vo vlaku jeden z cestujúcich

FOTO: Polícia zadržala Agha v Prahe, odfotil ho vo vlaku jeden z cestujúcich

Polícia zadržala Štefana Agha, ktorý bol odsúdený v kauze falšovania televíznych zmeniek na 13-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Podrobnosti zdržania zatiaľ nie sú známe. Ako prvý o tom informoval Denník N.

Podľa našich informácií polícia zasahovala v hlavnom meste Česka, zadržali ho v skorých ranných hodinách.

Hovorca policajného prezídia Michal Slivka v stredu (30. 3.) informoval, že na hľadaného podnikateľa upozornil políciu vnímavý občan. Vo vlakovom vozni spozoroval muža, ktorý mu pripomínal hľadaného Agha. 

„Pre potreby maximálnej istoty vyhotovil fotografie a video, na základe ktorého mala slovenská polícia istotu, že ide naozaj o muža, ktorý bol právoplatne odsúdený,“ uviedol k prípadu.

„Policajný zbor vyjadruje veľkú vďaku všímavému občanovi, ktorý si všimol Štefana Agha na úteku. Bez jeho poznatkov by k jeho zadržaniu v tak krátkom čase nedošlo,“ dodal Slivka.

O vydaní Agha na Slovensko budú rozhodovať české orgány.

Polícia vyhlásila po Aghovi pátranie v sobotu. Televízii Markíza sa s ním podarilo spojiť, povedal nám, že sa nachádza v Londýne. Agh tvrdí, že do Londýna išiel pracovne a plánuje sa vrátiť budúci štvrtok. O pátraní sa dozvedel od manželky. Hovorí však, že voči rozsudku sa odvolal. Podľa jeho advokáta vraj nastal na súde „zmätok“.

​„Ja som podal odvolanie. Nerozumiem tomu, čo sa deje. Odvolal som sa voči rozsudku. Buď ma niekto oklamal, alebo je tam zmätok. Nie som na hlavu padnutý, že by som si v takej vážnej veci nedal odvolanie,“ reagoval Agh. Advokát ho vraj uistil, že rozsudok ešte nebol právoplatný. Prečo súd jeho odvolanie nemá, netuší.

„Najprv zistím, čo je vo veci. Musím zistiť, aké mám možnosti opravného prostriedku. Na štvrtok mám kúpenú letenku, ale dovtedy musím vedieť, čo sa deje,“ reagoval na otázku, či sa z Londýna vráti, aj keď mu hrozí väzenie. Zopakoval, že sa cíti nevinný a nemá prečo nastúpiť na výkon trestu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti