Domáce

Tešíte sa z babieho leta? Táto správa slovenských meteorológov vás schladí!

shutterstock_106407572.jpg

V stredu a vo štvrtok sa situácia prechodne zmení, od severozápadu na Slovensko prenikne vlhší vzduch a vyskytnú sa aj zrážky.

Babie leto je každoročne opakujúci sa jav, ktorý sa tiež vyznačuje ustáleným a málo oblačným počasím bez búrok. Okrem iných aktivít mimoriadne praje aj vysokohorskej turistike.

O typickom babom lete však hovoriť nemôžeme, nakoľko sa situácia prechodne zmení a na Slovensko prenikne vlhší vzduch a vyskytnú sa aj zrážky.

Babie leto sa v našich geografických šírkach vyskytuje v druhej polovici septembra a v októbri.
Koncom uplynulého týždňa sa počasie zodpovedajúce charakteristikám babieho leta začalo. Tlaková výš do našej oblasti priniesla slabý vietor, ráno a dopoludnia do nižších polôh aj hmly či nízku oblačnosť, ktoré sa v priebehu dňa rozplynuli a bolo slnečno.

V pondelok a v utorok bude situácia podobná, v našej oblasti sa bude naďalej nachádzať tlaková výš. O typickom babom lete však hovoriť nemôžeme, nakoľko v stredu a vo štvrtok sa situácia prechodne zmení, od severozápadu na Slovensko prenikne vlhší vzduch a vyskytnú sa aj zrážky. V piatok však počasie v strednej Európe opäť začne ovplyvňovať ďalšia tlaková výš, tentoraz od severu. V závislosti od jej konkrétnej polohy budeme vedieť odhadnúť ďalší vývoj poveternostnej situácie a teda aj možný výskyt babieho leta, uzavreli meteorológovia SHMÚ.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti