Na čo si dávať pozor pri permanentnom mejkape. Ako by mal vyzerať a ako rozhodne nie!

oci.png

Nie je nič horšie, ako skončiť s modrým obočím alebo fialovou rozpíjajúcou sa očnou linkou.

Nechce sa vám ráno vstávať o hodinu skôr, aby ste sa stihli nalíčiť, vytvarovať obočie do perfektného tvaru a urobiť si dokonalé očné linky? Presne na toto je permanentný mejkap ako stvorený. Je to veľmi pohodlná a hlavne praktická náhrada za dekoratívnu kozmetiku.

„Je mnoho žien, ktoré by sa rady skrášlili líčením, no trpia alergiami na dekoratívnu kozmetiku. A práve permanentný make-up je výborná náhrada, pričom sa netetuje len obočie, ale i očné linky a pery," hovorí odborníčka na permanentný mejkap Veronika Kociánová.


Ak chcete, aby bolo urobené dobre a profesionálne, v prvom rade sa zverte do rúk kozmetičky, ktorá je na to špecializovaná a má foto a video referencie. Mnohé dámy už totiž skončili s modrým obočím a linkami, ktoré sa im rozpili. Potom už nemusí pomôcť ani snaha o opravu u odborníčky.

„V žiadnom prípade by farba použitá pri mikropigmentácií nemala radikálne meniť farbu namodro, zeleno, fialovo atď. Počas mojej pracovnej kariéry ma navštívilo množstvo žien, ktoré majú negatívnu skúsenosť s permanentným tetovaním. Namiesto vysnívaných krásnych pier, sa dočkali krivo natetovaných kontúr so zoxidovanou farbou, rozpitých očných liniek a s obočím, z ktorého sú zúfalé," pokračuje Veronika Kociánová.A ako by malo vyzerať dobre vytetované obočie teda permanentný mejkap obočia? „Pri tetovaní permanentného make-upu obočia prihliadam na prirodzený vzhľad obočia a samozrejme na želanie zákazníčky. Podľa toho uvážim, či použijem techniku tieňovania, čiarkovanú 3D metódu alebo vyplnením," hovorí ďalej odborníčka.

Ak nechcete zlý výsledok, Veronika Kociánová upozorňuje na to, že by sa v žiadnom prípade nemali používať syntetické farby a rozhodne by sa nemal opakovane použiť materiál určený na jednorázové použitie.


Permanentný mejkap nie je podmienený maximálnou hranicou veku, minimálna je 18 rokov. Ak je dáma mladšia, jedine so súhlasom zákonného zástupcu. „U starších žien, ktoré majú záujem o očné linky musím pri osobnom stretnutí zvážiť, či je pre ňu z estetického hľadiska procedúra vhodná alebo nie. Očné linky neodporúčam pri veľmi ochabnutých a zvráskavených viečkach. Pri veľmi hlbokých vráskach v oblasti pier, takisto neodporúčam tetovanie a už vôbec nie výraznými odtieňmi," dodáva Veronika Kociánová.


BRATISLAVA/Andrea Leitmannova

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti