Domáce

Bratislava bude v utorok plná policajtov

Pokuta
Zdroj: Shutterstock.com

A nebudú ani jazdiť električky v tuneli pod Bratislavským hradom. Ale iba pár hodín.

Na vodičov v Bratislavskom kraji si zajtra (30. 9.) opäť posvietia policajti. Kontrolovať budú, ako vodiči dodržiavajú svoje povinnosti. Informovala o tom dnes bratislavská krajská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

"Policajti Krajského dopravného inšpektorátu sa opäť zamerajú na disciplinovanosť vodičov jazdiacich na území Bratislavského kraja," uviedla hovorkyňa. Cieľom kontroly je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Rovnako snaha viesť účastníkov cestnej premávky k disciplinovanosti.

Považanová upozorňuje, že policajti nemusia v rámci kontroly vodičov pri porušení zákona zastaviť a vyriešiť to priamo na mieste. "Rozhodnutie o uložení pokuty za spáchaný správny delikt zašlú držiteľovi vozidla poštou," doplnila.

Polícia zároveň upozorňuje vodičov, že v kontrolách na území Bratislavského kraja bude aj naďalej pokračovať.

Zmeny v električkových trasách

Počas utorka (30.9.) bude pre električkovú dopravu z dôvodu údržby rádiotechnickej siete krátkodobo uzavretý tunel pod Bratislavskom hradom.

DPB informuje, že linky č. 2, 5 a 9 budú medzi 09.00 do 13.00 h premávať po obchádzkovej trase. "V centre mesta odporúčame cestujúcim využiť v smere do Karlovej Vsi a Dúbravky zastávku "Jesenského" alebo autobusovú zastávku "Zochova" a autobusovými linkami č. 31 a 39 cestovať k zastávke "Lafranconi" s prestupom na električkové linky," uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Informácie o obchádzkovej trase možno nájsť na www.dpb.sk.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti