Domáce

Hviezda slovenskej reality šou údajne olúpila a väznila mladého Čecha

peter.jpg

Peter Čižmárik mu navrhol, že mu ukáže pokerový softvér, o ktorý mal záujem.

Polícia zadržala muža podozrivého zo závažného zločinu. V utorok cez deň zatelefonoval 26-ročnému mužovi z Česka pokerový hráč Peter Čižmárik, s ktorým sa poznal. Navrhol mu, že mu ukáže pokerový softvér, o ktorý mal záujem a preto sa dohodli na stretnutí.

Čecha počkal pred bratislavskou herňou, kde si presadol k nemu do auta a odviezol ho do obce Šoporňa, do rodinného domu. Tu však namiesto pokerového softvéru na Čecha zozadu zaútočil neznámy muž a spolu s pokerovým hráčom ho zhodili na zem, kde mu spútali ruky.


Lepiacou páskou mu prelepili tvár a nohy. Jeho známy mu prehľadal vrecká a vzal peňaženku s vysokou hotovosťou a platobnými kartami. Spoločne s druhým mužom potom poviazaného Čecha hodili do pivnice. Tu pod hrozbou násilia chceli od neho PIN kódy ku kartám.

Keď páchatelia získali svoje, poškodeného nechali zviazaného v pivnici a z domu odišli. Mladému mužovi sa po niekoľkých hodinách nesmiernych útrap napokon podarilo vyslobodiť a privolať si pomoc. Cez bránu rodinného domu videl ísť niekoho po ulici a ten privolal na pomoc políciu, ktorá muža odviedla na oddelenie.


Polícia ihneď otvorila pátranie po podozrivej dvojici a aute. Ráno o 09.00h policajti Obvodného oddelenia PZ Sereď zastavili podozrivé auto v obci Šoporňa aj s dvomi mužmi. Oboch polícia zadržala, pričom jeden z nich bol spomínaný pokerový hráč. Polícia na základe súhlasu prokurátora vykonala prehliadku auta Kia Sportage a boli v ňom nájdené veci, ktoré ulúpili Čechovi.


Tridsaťpäťročného Petra Čižmárika na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže, zločinu pozbavenia osobnej slobody a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty.

Zároveň spracoval podnet pre prokurátora na jeho väzobné stíhanie. Obvinenému, ktorý je napokon stíhaný na slobode, hrozí väzenie na sedem až dvanásť rokov. Druhý zadržaný bol prepustený na slobodu, pretože sa zatiaľ nepotvrdila jeho spojitosť so zločinmi.

ŠOPORŇA/KRPZ-TT,tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.