Plukovníka Bučku, ktorý donášal Rusom, budú vyšetrovať na slobode. Zabavili mu 46-tisíc eur

Plukovníka Bučku, ktorý donášal Rusom, budú vyšetrovať na slobode. Zabavili mu 46-tisíc eur
Zdroj: TV Markíza

K činu sa mal priznať, ale na kameru to odmietol.   

Mal zradiť svoju krajinu, vyšetrovať ho budú na slobode. Pavla Bučku obvineného z vyzvedačstva pre Rusko prepustil Najvyšší súd na slobodu, nevidel totiž dôvody väzby. Niekdajšieho plukovníka, ktorý sa k špionáži pre Rusov priznal, sme zachytili pred bránami väznice. Pred našou kamerou však svoje priznanie poprel.

Informáciu o Bučkovom prepustení sme dostali krátko popoludní. Necelú hodinu potom už stál niekdajší plukovník pred bránami žilinskej väznice. Do reči mu nebolo. 

Špecializovaný trestný súd zobral Bučku do väzby. Podľa toho sa plukovník k vyzvedačstvu pre Rusko priznal. Tieto stretnutia od určitého momentu navyše zdokumentovalo aj Vojenské spravodajstvo. 

Vzhľadom k tomu, že Bučka poskytoval informácie ako prorektor Akadémie ozbrojených síl nás zaujímalo, aké opatrenia škola v nadväznosti na jeho vyzvedačstvo vykonala. Na videu totiž hovoril, že informácie ťahal aj z doktoranda.

Stanovisko akadémie: „Opatrenia na úrovni AOS budú prijímané po skončení relevantných úkonov.“

Stále nie je jasné, čo všetko Bučka Rusom prezradil a aké to mohlo mať následky na bezpečnosť krajiny. Rovnako tak nevieme, koľko mu za to Rusi dokopy zaplatili. Pri jeho zadržaní policajti zabavili 46-tisíc eur v hotovosti. 

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti