Domáce

Pozrite si rekordnú čiernu skládku. Je to dielo jediného človeka

Skladka.jpg

K Váhu vyviezol tony odpadu a hrozia mu roky za mrežami.

Trenčiansky kraj má zrejme nového rekordéra. Ak si však myslíte, že by tamojší ľudia mohli byť na neho hrdí, tak je to presne naopak. Bolešovčan (56) totiž naviezol k rieke Váh desiatky ton rôzneho odpadu a už ho aj polícia obvinila.

Príjemné miesto na prechádzku a zrazu príde prekvapenie. Jedna z najmenej viditeľných lokalít v dedine, podľa vinníka zrejme ideálne miesto a príležitosť, ako sa zbaviť nepotrebných vecí. Polícia nám potvrdila, že celkovo tam vyviezli 71 ton rôzneho odpadu.

Podľa informácii TV Markíza však chodil Bolešovčan na miesto ako na hotové niekoľko mesiacov

V dedine sa s takouto obrovskou čiernou skládkou ešte nestretli. Keďže sa suma za jej likvidáciu sa vyšplhala poriadne vysoko a obec by ju musela odstrániť na vlastné náklady, pre rozpočet by to bola poriadna rana.

Starosta obce Martin Rác nám na kameru potvrdil, že ešte ich nevyzvali na likvidáciu skládky. „Predpokladané náklady sú okolo 20-tisíc eur, čo by znamenalo približne desatinu obecného rozpočtu," dodal.

Možností kam s odpadom je málo, kapacita skládok je obmedzená a stoja nemalý peniaz, hovorí špecialista na odpady Peter Janík. Čierne skládky sú podľa neho oveľa jednoduchším spôsobom, ako sa odpadu, aj za cenu risku, zbaviť.

Potrestanie vinníka z Bolešova vraj má význam a môže sa stať akýmsi exemplárnym prípadom. Previnilcovi, hrozí za tento neporiadok až trojročné väzenie. , no v dedine by sa s ním porátali po svojom.


BOLEŠOV/Katarína Tekeľová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.