Detaily brutálnej vraždy ženy, ktorú mal rozštvrtiť manžel. Získali sme dokument s jeho výpoveďou

Detaily brutálnej vraždy ženy, ktorú mal rozštvrtiť manžel. Získali sme dokument s jeho výpoveďou
Zdroj: TV Markíza

Policajtom sa priznal a opísal, čo zločinu predchádzalo.

Agátu mal jej manžel zavraždiť ešte 10. marca v ich dome v Budči. Nahlásil ju ako nezvestnú až o niekoľko dní neskôr. 

Televízia Markíza má k dispozícii uznesenie zo súdu, ktorý rozhodoval o väzbe. Zločinu vraj predchádzala hádka. Pri nej do seba strčili a Agáta spadla na zem. 

„Konkrétne na chrbát, kde ju chytil za krk oboma rukami a držal ju dovtedy, kým sa prestala hýbať. Potom ju odtiahol do kúpeľne, priniesol fóliu a telo manželky začal rezať. Najskôr kuchynským nožom a následne elektrickou pílou,“ uviedla Eliška Šnajderová, sudkyňa Okresného súdu v Banskej Bystrici.

Z výpovede muža ďalej vyplýva, že po rozrezaní tela jeho časti naložil asi do troch 10-litrových vedier, ktoré následne odložil v garáži. Nasledujúci deň, keď sa vrátil z práce, ich mal naložiť do auta a ísť po svoju dcéru. 

 „Cestou sa zastavil na Čertovici, kde v tme vyhodil do nejakých kríkov nožík. Na jednom z odpočívadiel na Čertovici rozhodil časti tela z jedného vedra. Ďalšie časti zo zostávajúcich dvoch vedier vyhodil na odpočívadle pred obcou Hybe. Všetky tri vedrá vyhodil do kontajnera v Kežmarku,“ dodala Šnajderová.  

Čertovicu aj pole za domom už policajti prehľadali, zatiaľ ale nič nenašli. V uznesení sa píše, že muž zatiaľ neprejavil ľútosť nad usmrtením manželky. Sudkyňa konštatuje, že vražda je výsledkom náhleho popudu obvineného. Motiváciou mala byť žiarlivosť. 

Súd poukazuje na premyslené konanie obvineného po spáchaní trestného činu. Z doteraz vykonaných dôkazov je zrejmé, že po tom, ako mal usmrtiť svoju manželku, z jej mobilného telefónu a v jej mene poslal správu mužovi, ktorého považoval za jej milenca. Správa mala vzbudiť dojem, že žena ide za ním. 

Auto, ktoré používala, odstavil na ulici vo Zvolene pred domom údajného priateľa. Z domu odišiel pred 5.00 hod a naspäť sa vrátil na bicykli. K motívu svojho konania uviedol, že v sebe dusil manželkinu neveru a jej klamstvá. 

Vyšetrovateľovi nemôže stačiť priznanie. Musí jeho výpoveď preveriť. Do prípadu už pribrali niekoľko znalcov. Ak Štefanovi vinu dokážu, hrozí mu až doživotie.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.