Domáce

Za toto môžu drogy! Mladučká Petra v šiestom mesiaci ponúka telo na okraji Bratislavy

brucho.png

Len 24-ročná Petra je v šiestom mesiaci tehotenstva. Jej životná situácia je zlá, preto sa rozhodla zarábať peniaze vlastným telom.

V poslednej dobe čoraz viac počúvame o smutných prípadoch, kedy klienti napadli prostitútky. Možno si poviete, že z časti si za to môžu samy a k takémuto spôsobu obživy patria aj riziká. Niektoré z dievčat však k tomu boli donútené kvôli životnej situácii. Taký je aj príbeh Petry (24).


Na jednej z najhorších ulíc v Bratislave možno vidieť stále postávať prostitútky, ktoré čakajú na svojich klientov. Tam bola aj 24-ročná Petra, ktorá však bola od ostatných žien odlišná. Bola v šiestom mesiaci tehotenstva.

Nezhody v rodine a závislosť na drogách ju dohnali až sem. Paradoxom je, že sa Petra z tehotenstvo tešila. Otcom je údajne jej bývalý priateľ. Ten ju však po pár mesiacoch tehotenstva opustil. Nezostávalo jej vraj preto nič iné.

Už na prvý pohľad nebol Petrin zdravotný stav dobrý. V takýchto životných podmienkach ohrozovala nielen seba, ale aj svoje dieťa.

Nakoniec sa nám ju podarilo prehovoriť, aby sa skontaktovala s terénnymi sociálnymi pracovníčkami. Redakcia Reflexu jej dala dala finančné prostriedky na niekoľko dní. Sľúbila, že ich použije na ubytovanie a na ulicu sa už nevráti.

Ak vás téma zaujala, pozrite si reportáž z relácie Reflex.

BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.