Polícia obvinila kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Obhajca Kubina považuje zadržanie za účelové a vymyslené

Polícia obvinila kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Obhajca Kubina považuje zadržanie za účelové a vymyslené
Zdržaní kajúcnici Zdroj: TV Markíza

Pokračuje vojna v polícii? Ľudovít Makó a Boris Beňa opäť skončili v putách. Tentokrát ich ale zadržali policajti z okresu, a to pre ich svedectvá v kauze údajného úplatku pre bývalého šéfa tajných Vladimíra Pčolinského. Vyšetrovateľ oboch zadržaných mužov viní z toho, že klamlivo vypovedali.

Potom, čo rozpustili špeciálny inšpekčný tím, ktorý mal odhaľovať údajné manipulácie vo výpovediach, prebral štafetu zdá sa okres. Po kľúčových svedkov mnohých káuz, ktoré vyšetruje NAKA, si prišli ráno.

Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu priviezli na okresné riaditeľstvo v Bratislave, kde ich vyšetrovateľ stíhal pre krivé obvinenie a krivú výpoveď. „Celé je to neopodstatnené, vyrobené a vymyslené. Dalo by sa povedať, že ten obsah zodpovedá aj tomu dátumu na uznesení – že 1. apríl,“ reagoval na zatknutie Peter Kubina, advokát Borisa Beňu.

Obvinenia bývalého námestníka SIS a exšéfa daňových kriminalistov sa týkajú prípadu Vladimíra Pčolinského. Ten opätovne čelí stíhaniu z prijímania 20-tisícového úplatku, ktorý mu mal poslať Zoroslav Kollár za to, aby mu dala tajná služba pokoj. Práve Beňa bol ten, kto o tom prehovoril prvý.

Pčolinský bol pre obvinenie vo väzbe, potom ale zasiahla generálna prokuratúra. Cez paragraf 363 mu stíhanie zrušili. Vyšetrovateľ ho ale znovu obvinil a práve v týchto dňoch s prípadom finišuje. Advokátovi Borisa Beňu sa táto akcia zdá zvláštna, najmä pre načasovanie. „Myslím si, že je to celé vytvorené na to, aby sa vytvorila nejaká kulisa alebo zámienka pre pokus o opätovné zrušenie toho obvinenia na základe paragrafu 363,“ uviedol. 

Vladimír Pčolinský tvrdí, že žiadny úplatok nevzal. Dnešná akcia zrejme súvisí s tým, že ešte vlani v lete z Leopoldova podával trestné oznámenie. Obaja kľúčoví svedkovia však na svojich výpovediach trvajú a odmietajú, že by klamlivo vypovedali.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

K prípadu sa vyjadril už aj Úrad špeciálnej prokuratúry SR.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.