Domáce

Bojoval o život dievčatka, zároveň usmrtil dôchodkyňu. Postavil sa pred súd

sud zachranar.png

Vodiča, ktorý pred rokom počas záchrany dieťaťa zrazil starenku postavili pred súd. Ten ho uznal nevinným.

Bojoval o život malého dieťaťa a pritom zrazil a usmrtil dôchodkyňu priamo na priechode pre chodcov. Tragédia, kde pri záchrane jedného života vyhasol iný sa stala vlani v lete, no súd rozhodol až dnes.

Chodkyňa sa mala presvedčiť o tom, či na cestu neprichádza nejaké vozidlo.
Húkajúca sanitka sa ráno rútila do nemocnice. Viezla trojročné otrávené dievčatko, ktoré pojedlo lieky svojej babky. Ani nie pol kilometra pred cieľom na priechode pre chodcov skrížila sanitke cestu 80-ročná starenka. Vodič záchranárskeho vozidla ju vraj nevidel pre autobus, vychádzajúci zo zastávky. Zrážke už nezabránil a aj keď malú pacientku zachránili, starenka na následky vážnych zranení krátko po nehode podľahla.

Vodiča sanitky, ktorý aj naďalej pracuje ako záchranár, postavili pred súd. Len 33-ročnému mužovi kládli za vinu, že nebol dostatočne opatrný a pre vysokú rýchlosť nestihol včas zabrzdiť. Hrozilo mu dvoj až päťročné väzenie.

Podľa súdu sa skutok, pre ktorý bol vodič stíhaný, nestal. Dopravní znalci vyhodnotili, že vodič mal zapnuté výstražné znamenia, ktoré všetci okolo počuli a 70-kilometrová rýchlosť nebola nad rámec internej smernice.

 „Chodkyňa sa nepresvedčila o tom, či prichádza nejaké vozidlo, preto došlo k zrážke a bohužiaľ aj k tragickým následkom," vyhlásil Slavomír Cimerman, samosudca Okresného súdu vo Veľkom Krtíši.


VEĽKÝ KRTÍŠ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.