Niektoré vyzerajú ako živé. Mladá Ukrajinka, ktorá utiekla pred vojnou, vyrába hračky z ovčej plste

Niektoré vyzerajú ako živé. Mladá Ukrajinka, ktorá utiekla pred vojnou, vyrába hračky z ovčej plste
Zdroj: TV Markíza

Ich predajom chce pomôcť nielen svojej rodine, ale aj vojakom na Ukrajine.

Mladá žena s dcérou a kamarátkou utekali z ukrajinského Černihiva. Na mesto dopadajú bomby a v meste strieľajú. Utečenkyne prichýlili v Starom Tekove, potom odišli do Levíc. Aby nezostali bez prostriedkov, jedna z nich sa rovno pustila do práce. „Vyrábam hračky z ovčej srsti, je to spracovaná ovčia srsť,“ hovorí Iryna Gryshenko. 

Niektoré výrobky si pri úteku z Ukrajiny vzala so sebou. No hneď, ako na Slovensku začala nový život, pustila sa do výroby ďalších hračiek. Ponúka ich na predaj aj cez internet. Chce si privyrobiť pre seba aj pre sedemročnú dcéru. No z výťažku ich predaja by rada aspoň čiastočne pomohla aj vojakom v rodnej krajine. Pani Erika Kúdelová si už hračky kúpila. „Sú nádherné, nápadité a krásne prepracované. Vidno, že Iryna to robí s láskou,“ okomentovala tvorbu obyvateľka Starého Tekova.

Ovčiu plsť na nové hračky jej pomáha zháňať žena, ktorá Ukrajinky ubytovala. „Nejaký materiál si priniesla, ale vieme jej zabezpečiť materiál aj tu. Na Slovensku sú internetové stránky, odkiaľ sa dá materiál objednať,“ vysvetlila Iveta Briestenská.

Mladá Ukrajinka však nádej nestráca a verí, že onedlho sa vojna skončí a Ukrajinci z nej vyjdú ako víťazi. 

Pozrite si nasledujúcu reportáž.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti