Nová generácia vystúpila z SDKÚ-DS

Frešo a Matej
Zdroj: TASR

Vystúpením z SDKÚ-DS prišiel jej šéf Smutný o miesto v Prezídiu strany Pavla Freša.

Mládežnícka organizácia SDKÚ-DS Nová generácia (NG) dnes vystúpila zo strany. Rozhodli o tom delegáti na kongrese NG vo Viničkách v Trebišovskom okrese. Ako uviedol šéf NG Tomáš Smutný, za odtrhnutie sa od SDKÚ-DS hlasovalo 80 percent prítomných delegátov.

Smutný už skôr uistil, že po odhlasovaní odchodu nebudú mladí zakladať novú politickú stranu, ale budú pôsobiť ako občianske združenie. "Chceme ďalej pôsobiť ako pravicová organizácia zameraná na mladých ľudí. Už teraz nám chodia prihlášky od ľudí, ktorí chcú spolupracovať, ak vystúpime z SDKÚ-DS," povedal. Vystúpením z SDKÚ-DS prišiel Smutný o miesto v Prezídiu strany Pavla Freša.

Nová generácia sa chce teraz sústrediť na päť nosných tém - vzdelávanie, podnikanie mladých, zamestnávanie mladých, rodinná politika a doprava. "Chceme otvoriť priestor pre šikovných mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o veci verejné," vysvetlil Smutný.

NG ohlásila zámer opustiť materskú stranu po tom, ako sa delegátom mimoriadneho kongresu SDKÚ-DS v Senici nepodarilo zosadiť Pavla Freša z funkcie predsedu. Napriek tomu, že za odvolanie Freša hlasovala drvivá väčšina prítomných delegátov, neboli to potrebné tri pätiny. Frešo následne sám odstúpiť odmietol.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti