Domáce

Dvadsať mačiek, smrad a výkaly. Ľudia z Nového Mesta nad Váhom sú zo susedy zúfalí

macka.jpg

Smrad, muchy a mačacie výkaly. Keď toto spomeniete v nájomnej bytovke v Novom Meste nad Váhom, obyvatelia už nenachádzajú slov. S chovateľkou bojujú päť rokov a stále vraj ťahajú za kratší koniec.

Nevetrať a podľa možností ani nedýchať. Pravidlá, bez ktorých by tu vraj miestni neprežili. "Štyri facky medzi dverami, taký smrad, no tak to vám je do plaču a to je nonstop." "Pred dverami sa nadýchneme, tu sa vydýchneme, alebo až doma sa vydýchneme, lebo to vás napína na vracanie, to je proste neskutočné," opisujú obyvatelia bytového domu.

Zápach, množstvo múch, dokonca prvé šváby. A vraj aj 20 mačiek v jedinej miestnosti. Zatiaľ je to však v rovine všetci proti jednej, jedna proti všetkým. Otázky na chovateľku mačiek zostali z jej strany nezodpovedané. Doma sme ju nenašli a počas dňa mala vypnutý aj telefón.


Policajná hliadka sem vraj chodí často a zvonku videli na parapetách mačky aj výkaly. "Behali, skákali, takže sa dali ťažko spočítať a ten zápach tam je," potvrdzuje náčelník mestskej polície. "Ona povie, že smrad je z kúpeľne a nie sú to mačky, všetci tvrdia, že mačky, ona tvrdí, z kúpeľne," hovorí prednosta mestského úradu.

Cez okno nevidia, na dvere sa nedoklopú. Ako to vyzerá vnútri, tak zatiaľ môžu iba hádať. "Nikdy sme sa tam nedostali," dodáva prednosta Današ.  Podľa prednostu žena nikdy kontrolu dnu nevpustila. Pre mačky adresovali radnici viaceré sťažnosti a petície. Zatiaľ neúspešne.

Ľuďom z tejto bytovky nateraz neostáva iné ako čakať, prípad sa totiž dostal až pred súd. Mesto chce pani vysťahovať a tá tu chce, aj s novou nájomnou zmluvou, ostať bývať aj naďalej.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.