Domáce

Počasie: Spln mesiaca vystrieda zubaté slnko

Jeseň - ilustračná snímka
Zdroj: Lenka Stanková

Ráno očakávajme hmly. Nie je vylúčené, že z nich aj slabo zaprší.

Družica

Nad Európou sa postavenie tlakových útvarov výraznejšie nezmenilo. Nad západnou Európou sa stále nachádza hlboká tlaková níž, s ktorou je spojený rozsiahly frontálny systém, ktorý okrajovo zasiahol aj do strednej Európy.

Súčasne sa nad strednou a severovýchodnou Európou nachádza mohutná tlaková výš, ktorá priaznivo ovplyvňuje počasie práve v tejto oblasti. Z centrálneho Stredomoria sa vysunula smerom na sever ďalšia tlaková níž, takže bolo o niečo viac oblakov a zrážok nielen v Grécku, ale aj v Bulharsku a Rumunsku.

Zrážky

Keďže počasie v strednej Európe bude naďalej svojim výbežkom riadiť už spomínaná tlaková výš od severovýchodu, tak sa u nás zrážky nepredpokladajú. Ak sa predsa len nejaké vyskytnú, tak budú iba vo forme mrholenia, prípadne slabého dažďa. Výdatne bude zajtra pršať nad západnou Európou a tlaková níž sa postará o zrážky aj v oblasti Stredomoria.

Teploty

Aj zajtra k nám bude pokračovať prílev teplého vzduchu od juhu až juhozápadu, a to znamená, že sa bude postupne otepľovať. Toto oteplenie výrazne pocítia aj vo Francúzsku, Nemecku, alebo v Česku.


Väčšia časť Slovenska sa bude zajtra nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, ale na juhozápad a juhovýchod bude zasahovať ešte teplejšie pásmo, teplota sa bude šplhať nad 20 stupňov. V hmlistom počasí bude chladnejšie, a to okolo 12 až 15 stupňov.

Noc

Počas splnu vás môže bolieť hlava, alebo môžete mať aj problémy so spánkom. Počasie bude v noci pokojné, takže obloha má byť polojasná, na niektorých miestach až oblačná. Nad ránom sa začnú tvoriť hmly, alebo nízka oblačnosť, takže mesiac na oblohe pravdepodobne neuvidíme. Do rána sa vzduch ochladí na 12 až 8 stupňov, na severe teplota poklesne na 4 stupne.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude počasie zrána hmlisté, ale už okolo poludnia sa ukážu slnečné lúče a tie by mali popoludní zohriať vzduch na 17 až 19 stupňov. Nie je vylúčené ojedinelé mrholenie alebo slabý dážď z hmly alebo nízkej oblačnosti. Vietor bude fúkať od juhovýchodu rýchlosťou zhruba do 30km/ hod.

Stredné Slovensko

Podobne má byť aj na strednom Slovensku. To znamená, že zrána sa budú vyskytovať v nižších polohách hmly, alebo nízka oblačnosť, ktorá niekde môže zotrvať po celé dopoludnie prípadne ešte dlhšie a môže z nej slabo mrholiť, alebo zapršať. V takom prípade bude len okolo 14 až 15 stupňov. Tam, kde sa hmly rozplynú ešte predpoludním vystúpi teplota až na 19 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe našej krajiny sa bude počasie vyvíjať podobne ako na ostatnom území. Čiže najskôr bude v dolinách a kotlinách hmlisto, alebo zamračené nízkymi oblakmi. Ojedinele môže aj slabo mrholiť. Neskôr má byť prevažne polojasno. Teplota sa bude pohybovať od 13 stupňov na severe, do 18 stupňov na juhu územia. V hmlistom počasí bude chladnejšie to okolo 12 až 15 stupňov.

Hory

Na podhorí sa budú naďalej tvoriť v skorých ranných hodinách hmly, alebo bude zamračené nízkou oblačnosťou. Postupne bude iba malá oblačnosť. Vo vysokých polohách však má byť poriadne veterno, a vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť okolo 55 až 70km/ hod. V nadmorskej výške 1 500 m bude asi 9 stupňov.

Bio

Biopredpoveď zostáva na 1 a to je len slabá záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V ďalších októbrových dňoch nás výrazná zmena nečaká. Zrána sa budú tvoriť hmly, alebo nízka oblačnosť, z ktorej môže slabo mrholiť alebo pršať.

Tieto hmly môžu lokálne zotrvať aj po celé dopoludnie a nie je vylúčené, že sa nájdu miesta, kde sa udržia po celý deň. V takom prípade sa bude teplota pohybovať len okolo 12 až 14 stupňov. Tam kde sa hmly rozplynú sa oteplí na príjemných 17 až 23 stupňov.

BRATISLAVA / TV Markíza / KK

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti