Mnohé ženy aj muži si teraz vydýchnu. Vaginálny orgazmus neexistuje!

shutterstock_203001034.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Podľa novej štúdie sa aj bod G preceňuje. Všetko je len o klitorise a hlavne o ľudskej nevedomosti, ako vlastne vyzerá. Nie je to len zázračný gombík, ktorý vidíme navonok.

Celé roky nás ženské časopisy, odborníci a dokumenty presviedčajú, že existuje viac druhov ženského orgazmu. Minimálne dva - klitorálny a vaginálny. Práve vaginálny mala žena prežiť po stimulácii bodu G. Ale teraz prichádzajú vedci s novou štúdiou a tvrdia, že nič také ako vaginálny orgazmus neexistuje. Namiesto toho všetkého by sa mal používať len jeden termín - ženský orgazmus.

Svoju teóriu uvádzajú jej autori v časopise Clinical Anatomy vyvrátením mýtu. Hoci sa roky hovorilo o vaginálnom orgazme, väčšina žien ho nikdy nedosiahla. A majú pravdu. Väčšina ženského pokolenia sa trápila, že to nedokáže a úprimne, aj niektorí muži sa cítili neschopní, keď nedokázali objaviť preslávený bod G. Mnohé ženy sa tak stotožnili s tým, že majú sexuálne problémy, ale nič také neexistuje. 

Kľúčom k ženskému orgazmu je klitoris - najerotogénnejšia zóna na ženskom tele. Nie nadarmo sa mu hovorí "ženský penis". Každá žena dosiahne orgazmus, ak je klitoris účinne stimulovaný. V skutočnosti to nie je len malý čarovný gombík, ale je oveľa väčší, uložený vo vnútri tela.

Z vonkajšieho vrcholku sa vo vnútri rozdeľuje na dve ramená s dĺžkou asi osem centimetrov. Jeho súčasťou sú dve vestibulárne telesá, ktoré sa pri vzrušení naplnia krvou a obopínajú močovú trubicu a vchod do vagíny. Dotýkajú sa tak stien vagíny a práve preto sú niektoré polohy pri klasickom sexe vzrušujúcejšie.

Jeden z autorov štúdie, doktor Vincenzo Puppo, hovorí: "To, že muž ejakuluje automaticky neznamená, že sa to pre ženu skončilo. Aj bozkávaním a dotykmi môže dosiahnuť orgazmus, najmä ak je stimulovaný klitoris a jeho okolie."

S touto štúdiou prišli po tom, ako americká štúdia začiatkom tohto roka vyrukovala so zistením, že veľkosť klitorisu môže mať vplyv na schopnosť dosiahnutia orgazmus. Ich teóriou bolo, že ženy, ktoré majú malý klitoris a jeho vnútorná časť sa nachádza ďalej od pošvy, majú problém s dosiahnutím vyvrcholenia.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti