Domáce

Paška rozhodol, že o Richterovi sa bude rokovať v noci

Predseda parlamentu Pavol Paška.
Zdroj: TASR

Opozícia chce podať návrh na odvolanie 9. októbra. Potom bude mať Paška sedem dní na zvolanie schôdze.

Opozícia bude odvolávať ministra práce Jána Richtera (Smer-SD) vo večerných hodinách. Termín mimoriadnej schôdze Národnej rady SR ešte predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) neurčil. Opozíciu aj médiá dnes však informoval, že keď návrh od opozície príde, mimoriadna schôdza bude nočná.

"Už mám toho dosť. Hovoriť s opozíciou a snažiť sa o korektnú spoluprácu a dialóg je zbytočné. Chceme ísť medzi ľudí, ľudia čakajú. O takýchto návrhoch budeme rokovať v noci. To je efektívny spôsob, môžu sa vyrozprávať," povedal na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente Paška.

Opozícia sa chystá podať návrh na odvolanie Richtera 9. októbra. Potom bude mať Paška sedem dní na zvolanie schôdze.

Opozícia Richterovi vyčíta kauzu Star EU aj dotáciu vo výške 23.000 eur, ktorú dostal koncom augusta na vytvorenie štyroch pracovných miest exekútorský úrad Rudolfa Krutého. Tvrdí, že na odvolanie ministra Richtera je oveľa viac dôvodov, nezvláda totiž podľa opozície svoju rezortnú agendu.

Opozícia: Smer sa vyhráža nočným rokovaním, lebo je nervózny

Vládny Smer-SD začína byť nervózny, a preto sa opozícii vyhráža nočnými rokovaniami o jej návrhoch na odvolanie členov vlády. Myslí si to opozícia. Reagovala tak na dnešné vyjadrenie Pašku.

"Je to prejav strachu Smeru pred tým, aby poslanci mohli riadne v normálnom čase prerokovávať aj také pre Smer-SD nepríjemné veci, ako sú návrhy na odvolávanie ministrov," reagoval predseda klubu KDH Pavol Abrhan.

Podobný názor má aj šéf klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník. "Smer je nervózny, preto sa aj vyhráža nočnými rokovaniami," skonštatoval. Predseda klubu Mostu-Híd László Solymos považuje nočné rokovania za nedôstojné a odmieta ich. "S tým nemôžem súhlasiť. Je to vážna vec a takéto veci by sa nemali prerokovávať v noci," povedal.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.