Domáce

Urobili sme veľký pokrok v ďalšej veci

Voľby
Zdroj: TASR

Slovensko ocenili za volebné kódexy a už nás nebudú monitorovať.

Slovensko už nebude v skupine krajín monitorovaných GRECO (Skupiny štátov proti korupcii) za neplnenie odporúčaní v oblasti transparentnosti financovania politických strán. Uviedla to dnes Dana Pohlodová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra s tým, že SR bola ocenená za veľký pokrok v oblasti volebných zákonov, ktoré boli v máji prijaté v parlamente.

"Prijatie zákona o volebnej kampani a vytvorenie nezávislej štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ako i sprísnenie pravidiel financovania politických strán novelou zákona o politických stranách a politických hnutiach označilo GRECO za významný pokrok," tvrdí rezort vnútra, podľa ktorého bolo z desiatich odporúčaní sedem uznaných ako uspokojivo implementovaných a dve uznali za čiastočne implementované.

O priebežnej správe SR o plnení odporúčaní z tretieho kola hodnotení GRECO na tému Transparentnosť financovania politických strán sa hovorilo v rámci 65. plenárneho zasadnutia GRECO. To sa v týchto dňoch koná v Štrasburgu.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.