Domáce

Miláčikov vykrmujeme: Obezita čoraz viac trápi nielen ľudí, ale aj zvieratá

mačka.png

Podľa odborníkov je chyba v majiteľoch. Tí totiž od samej lásky nevedia, čo by im dali. Môže to však byť veľmi nebezpečné.

Zo samej lásky nevieme, čo by sme im dali a oni s radosťou prijímajú. Naši domáci maznáčikovia sa vedia vykŕmiť rovnako ako my ľudia. No obezita im, rovnako nám, vôbec neprospieva.

Odporúča sa zmeniť dávky jedla alebo podávať krmivo pre sterilizované či kastrované zvieratá.

Ak ide o mačku domácu, tak určite je už desať kilogramov dosť veľká hmotnosť," hovorí veterinárka Martina Mužíková.

Obezita spôsobuje vážne problémy aj u zvierat. S pohybovou sústavou, poškodzuje kardiovaskulárny systém, respiračný systém,"  dodáva veterinárka.

Na sedavé zamestnanie sa zvieratá vyhovoriť nemôžu, no na svojich majiteľov áno a ako to už pri obezite býva, upraviť treba hlavne stravu. Granule sú tepelne spracované, ničí sa v nich množstvo vitamínov. Treba ich dopĺňať aj vareným jedlom, aké schváli veterinár podľa typu zvieraťa. Preto odporúča nižšiu dávku, prípadne používať krmivo pre sterilizované a kastrované zvieratá.

Malo by mať aj presný režim, preto im stačí kŕmenie raz až dvakrát denne. Ak ich chceme odmeniť, treba im nakúpiť odmeny s nižším obsahom kalórií, alebo si ísť s nimi zabehať.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.