Domáce

Historický prelom. Na Kube chytili Slováka pre podvody

Zadržaný Slovák na Kube.
Zdroj: shutterstock.com/Interpol

Organizovanou formou fingoval poistné udalosti pri neexistujúcich dopravných nehodách.

Na Kube zadržali Slováka, ktorého polícia hľadala pre poisťovacie podvody. Informoval o tom Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. 

"V úzkej spolupráci s Veľvyslanectvom Kubánskej republiky v SR a našim veľvyslanectvom a Kube sa dnes uskutočnila historicky prvá extradícia osoby z územia Kuby na Slovensko," uviedol Wäldl. Národná kriminálna agentúra spolupracovala pri pátraní s Interpolom.

Zdroj: Interpol

"Obvinený organizovanou formou fingoval poistné udalosti pri neexistujúcich dopravných nehodách. Takto sa mal ešte v roku 2013 obohatiť na úkor poisťovní až o približne 141-tisíc eur. Pritom si mal Radovan Š. spolu so svojimi spolupáchateľmi nárokovať vyplatenie ďalších približne 27-tisíc eur," informoval Wäldl. 

Okresný súd v Nitre podľa neho vydal 21. marca 2014 medzinárodný zatýkací rozkaz na Radovana Š. za obzvlášť závažný zločin poisťovacieho podvodu. Za tento skutok mu v prípade dokázania viny hrozí väzenie na desať až 15 rokov. "Obvineného v priebehu dnešného dňa prevezú do cely policajného zaistenia," uzavrel Wäldl.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.