Domáce

Slováci si peniaze strážia - do posledného centu!

CSOB_PR obrazok_640x360.jpg

Takmer 70 % Slovákov má v banke zadaný trvalý príkaz alebo inkaso, pričom viac ako 30 % má nastavené aspoň tri takéto platby.

Až 77,3 % Slovákov má prehľad, koľko a či platia za svoj účet v banke, a to presne na cent. Vyplynulo to z nedávneho prieskumu ČSOB, do ktorého sa zapojilo 1 332 respondentov.

V informovanosti nezaostávame ani čo sa týka výberu peňazí z bankomatu. 70,7 % z nás pozná exaktnú výšku poplatku, ktorá sa na každý výber vzťahuje. K bankomatom sa takmer polovica Slovákov (46,9 %) dostane raz za týždeň, s výberom peňazí raz za mesiac si vystačí 39,6 % ľudí.

Takmer 70 % Slovákov má v banke zadaný trvalý príkaz alebo inkaso, pričom viac ako 30 % má nastavené aspoň tri takéto platby. Prieskum ČSOB tiež odhalil, že nákupy zaplatené platobnou kartou sú u nás čoraz populárnejšie. Už každý ôsmy Slovák platí kartou v obchode minimálne 5-krát za mesiac. Zaujímavosťou pritom je, že platobnou kartou na internete platia častejšie muži ako ženy.

Sme verní a kráčame s dobou

Pri výbere banky u Slovákov najčastejšie zavážia výhodne nastavené podmienky vedenia účtu a v prípade dobrej skúsenosti ostávame banke dlhodobo verní. Ak sme však nespokojní, neváhame „podviesť" banku s konkurenciou. Až 15,2 % ľudí uviedlo, že opätovne by si tú istú banku už nevybralo.

O tom, že sme otvorení novým technológiám, svedčí fakt, že viac ako polovica (56,2 %) internetovej populácie na Slovensku využíva smart bankovú aplikáciu. Spravovanie financií si takýmto spôsobom uľahčujú častejšie muži ako ženy, a najobľúbenejšia je u vekovej skupiny od 26 do 30 rokov.


Vy rozhodnite, koľko za účet zaplatíte!

Zriaďte si balík služieb ČSOB Pohoda a sami si určite, koľko budete platiť za vedenie účtu. Stačí, ak splníte jednoduché podmienky a môžete získať buď 50 %, alebo 100 % zľavu z poplatku za vedenie účtu.

Balík služieb ČSOB Pohoda by ste mali za 0 € mesačne (100 % zľava z poplatku), ak:

- vám príde mesačne na účet minimálne 400 € (napr. mesačná mzda),

- uskutočníte 3 pravidelné platby (napr. za plyn alebo elektrinu) - nezáleží na tom, či ide o inkaso alebo o trvalý príkaz,

- zaplatíte 5-krát platobnou kartou - bez ohľadu na to, či ide o platbu debetnou alebo kreditnou kartou.

50 % zľavu z poplatku (účet ČSOB Pohoda mesačne len za 3 €) získate, ak:

- vám mesačne príde na účet minimálne 400 € (napr. mesačná mzda),

- zrealizujete 3 pravidelné platby (napr. za nájom, plyn alebo elektrinu) - nezáleží na tom, či ide o inkaso alebo o trvalý príkaz,

alebo

- zaplatíte 5-krát platobnou kartou - bez ohľadu na to, či ide o platbu debetnou alebo kreditnou kartou.

Ak aj vy chcete sami rozhodovať o výške poplatku za využívanie svojho účtu, informujte sa o balíku služieb ČSOB Pohoda - osobne v ktorejkoľvek pobočke ČSOB, telefonicky na 0850 111 777 alebo na www.csob.skBRATISLAVA/PR článok

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti