Ako si správne vytvarovať obočie

úprava obočia
Zdroj: Shutterstock.com

Či už ho máte výrazné alebo nie, obočiu by ste mali dopriať špeciálnu úpravu, ktorá dopomôže k jeho správnemu výzoru.

Obočie je dôležitou súčasťou ženského výzoru. Niektoré z nás sú od prírody obdarené hustým tmavým obočím, iné majú obočie nevýrazné a jemné. Či už ho máte výrazné alebo nie, obočiu by ste mali dopriať špeciálnu úpravu, ktorá dopomôže k jeho správnemu výzoru. Každá z nás si už určite počas svojho života upravila obočie do podoby, s ktorou nebola spokojná.

Príliš vytrhané obočie alebo zle odfarbené obočie vie s výzorom ženskej tváre ako celku narobiť poriadnu šarapatu. S výsledným efektom nie ste napokon spokojná a neviete sa dočkať chvíle, kedy vám obočie dorastie alebo sa aspoň trochu upraví do pôvodnej podoby.

Ako docieliť správny tvar obočia?

Správny tvar je základom. Samozrejme, konkrétny tvar je iba na vás a najmä vám sa musí obočie páčiť. Vo všeobecnosti však platia isté pravidlá, ktoré by ste mali dodržať pre vytvorenie pekného obočia.

Pre správny tvar a dĺžku vám poslúžia ceruzky. Ceruzky prekrížite pri jednej s nosných dierok. Jedna ceruzka bude začínať smerom nahor vedľa nosa, druhá bude tú prvú križovať od nosnej dierky až po vonkajší kútik oka. Správny okraj obočia by mal byť tam, kde sa ceruzka stretne s vaším obočím.

Nasleduje samotná úprava obočia. V prípade, že máte obočie príliš husté a túžite po jemnejšom upravenom obočí, odporúčame navštíviť špecializovanú odborníčku, ktorá vám tvar obočia odborne upraví a vytrhá. Potom si už budete doma iba vytrhávať chĺpky, ktoré vám vyrastú mimo línie obočia. V opačnom prípade to môže dopadnúť nie príliš dobre.

Úprava obočia by mala pozostávať z jemného vytrhania chĺpkov mimo línie vášho obočia. Pamätajte, že menej je niekedy viac a s vytrhávaním to preto nepreháňajte. Vytrhajte iba tie chĺpky, ktoré naozaj musíte. Obočie si trhajte iba z jeho spodnej strany a taktiež nezabúdajte ani na priestor medzi obočím, kde môžu vyrastať chĺpky. Najlepší čas na vytrhávanie obočia je práve po kúpeli či sprche, kedy sa póry vašej pokožky otvoria a chĺpky tak pôjdu ľahšie von.

Najdôležitejšou zásadou je však to, aby vaše obočie vyzeralo prirodzene. Tenké pásiky obočia či úplne vytrhané obočie viditeľne dokresľované ceruzkou sa už nenosí a vaša tvár bude celkovo vyzerať neprirodzene. Rovnako sa vyvarujte aj prílišným oblúčikom, ktoré dodávajú výzor prekvapenia či príliš rovnému obočiu, ktorý vytvára výzor prísnosti.

Niektoré ženy však nebaví pravidelne si upravovať svoje obočie. Volia preto radikálny a nenávratný krok, akým je permanentný mejkap obočia. Špecializované salóny dnes ponúkajú najmodernejší spôsob tetovania obočia metódou čiarkovania.

Práve tá by vám mala zaručiť čo najprirodzenejší vzhľad obočia. Tetovanie sa prevádza jemnou ihlou, ktorou sa vykreslia jednotlivé chĺpky obočia. Vymodelovanie obočia sa prevádza pod lokálnych anestetikom.

Každá z nás je iná. Niekto preferuje prirodzený vzhľad obočia, iné z nás stavia na to trvalé. V každom prípade, voľba je iba na vás. V prípade, že si nie ste istá správnym tvarom či hrúbkou obočia a typu vašej pleti, špecializované odborníci vám určite poradia.

BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk, Simona

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti