Domáce

Už poznáme výsledky ankety Hovorca roka

9oktober2014_Slovensko_Spanielsko2190411.jpg

Niektorí hovorcovia svoje prvenstvá v jednotlivých kategóriách obhájili, no objavili sa aj nové tváre.

Víťazstvo v ankete z minulého roka vo svojich kategóriách obhájili Ľubomír Andrassy a Zuzana Eliášová. Svoju premiéru medzi najlepšími hovorcami slávi Alexandra Donevová. Víťazov ôsmeho ročníka tradičnej ankety vyhlásili 10. októbra na spoločenskej akcii Made in Media Party.

Najlepších hovorcov v troch kategóriách vybrala 9-členná odborná porota. Titul TOP Hovorca roka sa porota v tomto ročníku rozhodla neudeliť. Hlasovanie o hovorcovskú Malinu organizátor ankety Asociácia hovorcov Slovenska v tomto roku neorganizoval.

„V ôsmom ročníku ankety odborná porota vybrala víťazov z nominácií, o ktorých v každej z kategórií rozhodli novinári v hlasovaní na www.mojhovorca.sk," vysvetlil predseda Asociácie hovorcov Slovenska Milan Vanga.

Podľa Vangu je cieľom ankety poukázať na pozitívne príklady profesionálnej a transparentnej komunikácie hovorcov a oceniť tých, ktorí prispievajú ku kvalite informovania verejnosti. „Víťazi ankety sú zároveň vzormi pre svojich kolegov, ktoré ich motivujú k zlepšovaniu komunikácie s verejnosťou prostredníctvom médií," povedal predseda AHS.

Víťaz kategórie Samospráva a neziskový sektor - riaditeľ kancelárie primátora hlavného mesta SR Ľubomír Andrassy - si ocenenie odniesol už po štvrtý raz, čím sa stal najúspešnejším hovorcom v histórii ankety.

Svoju prvú trofej v kategórií štátna správa a štátny sektor získala hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti SR Alexandra Donevová. Porota ocenila jej efektívnu komunikáciu s médiami, ktorá môže byť príkladom jej kolegom s niekoľkoročnými skúsenosťami.

Hovorkyňa ČSOB Finančnej skupiny Zuzana Eliášová obhájila minuloročné víťazstvo v kategórii súkromný a komerčný sektor.

Aj vo štvrtom ročníku internetového hlasovania na stránke www.mojhovorca.sk mali rovnako ako vlani hlasujúci možnosť sledovať generované mediálne výstupy jednotlivých hovorcov prostredníctvom RSS kanálu. Oproti minulému ročníku však došlo k zmene systému hlasovania.

„Svoj hlas mohli v prvom kole cez internet odovzdať tento raz iba novinári, pričom v každej z troch kategórií mohli hlasovať iba raz," povedala Zuzana Tichá z agentúry Made in Media. Zo šort-listu nominovaných hovorcov, ktorí od novinárov získali najviac hlasov, potom odborná porota určila víťazov v jednotlivých kategóriách.

Odborná porota sa rozhodla v aktuálnom ročníku neudeliť cenu TOP Hovorca roka, ktorá má oceniť hovorcu, ktorý za hodnotené obdobie výnimočným spôsobom komunikoval zložité témy pri zachovaní profesionality a efektívnosti.

Rada Asociácie hovorcov Slovenska sa v tomto roku rozhodla hlasovanie o cene hovorcovskej Maliny 2014 neorganizovať. Cieľom ankety organizovanej Asociáciou hovorcov Slovenska je podľa jej šéfa vyzdvihnúť prácu hovorkýň a hovorcov na Slovensku s dôrazom na ich profesionalitu a snahu o transparentnosť pri komunikácii o dianí na Slovensku.

„Iniciatíva udeľovať "malinu" by mala vychádzať z novinárskej obce, nie zo stavovskej organizácie hovorcov," uzavrel Vanga.

BARTISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.