Domáce

Špecializovaný súd poslal bossa "sýkoriek" za mreže

Františka Borbélyho poslal súd za mreže.
Františka Borbélyho poslal súd za mreže. Zdroj: TV Markíza,

Spolu s ním v nej budú aj ďalší jeho dvaja kumpáni. Jednu osobu prepustili na slobodu.

Špecializovaný trestný súd na pracovisku v Banskej Bystrici dnes vzal do väzby podnikateľa Františka Borbélyho, považovaného za jedného z bossov sýkorovcov. Okrem neho vzal do väzby aj ďalších dvoch obvinených, tretieho prepustil na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Borbélyho podľa nej zobrali do väzby pre obavy z jeho úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Ďalších dvoch obvinenýchvzali do väzby len pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Všetci traja obvinení a aj jeden prepustený muž sa podľa polície dopustili zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.


Voči rozhodnutiu o vzatí do väzby podali obvinení sťažnosť, voči prepusteniu obvineného muža zase podal sťažnosť prokurátor, informovala ďalej Kudjáková. Rozhodovať o nich bude Najvyšší súd SR.

František Borbély je považovaný za jedného z posledných žijúcich bossov bratislavskej skupiny sýkorovcov. Jeho meno sa objavilo aj v prvých mafiánskych zoznamoch, ktoré pred rokmi unikli z polície. S Borbélym a ďalšími obžalovanými už viac ako štyri roky prebieha proces na Okresnom súde Bratislava III v kauze údajného vymáhania poplatkov od majiteľa dnes už neexistujúcej bratislavskej krčmy U Matúša. V prípade je obžalovaných dovedna päť osôb. Najbližšie pojednávanie je naplánované na január budúceho roka.

BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.