Babie leto nás na chvíľu opustí. V stredu si zoberte dáždniky

shutterstock_151841204.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Čakajú nás slabé prehánky alebo občasný dážď. Teploty sa výraznejšie nemenia.

Družica

Nad západnou Európou sa stále nachádza oblasť nízkeho tlaku vzduchu s viacerými stredmi. S jedným z nich je spojený rozsiahly oblačný pás zvlneného studeného frontu, ktorý sa dnes pomaly presunul aj do strednej Európy. Už včera vo večerných hodinách spôsobili intenzívne búrky na severe Talianska a tiež aj v Chorvátsku a v Slovinsku povodne a škody lokálneho charakteru.

Počasie postupne zmenil tento systém aj u nás na Slovensku, ale nie až tak katastrofálne ako v spomínaných krajinách. Zväčšila sa iba oblačnosť a vyskytli sa slabé zrážky. Jeho vplyv budeme pociťovať u nás aj zajtra a to nielen zväčšenou oblačnosťou, ale aj občasným dažďom či prehánkami.

Od typického babieho leta si oddýchneme, prerušia ho totiž zrážky, ktoré nám priniesla už dnes frontálna oblačnosť.

Zrážky

Od typického babieho leta si oddýchneme, prerušia ho totiž zrážky, ktoré nám priniesla už dnes frontálna oblačnosť. Budú to však iba slabé prehánky alebo občasný dážď, prípadne mrholenie. To znamená, že žiadne extrémne prejavy spojené s dažďom čakať nemusíme.

Teploty

Čo sa týka teplôt, tak do našej oblasti stále prúdi po prednej strane tlakovej níže nad západnou Európou teplý vzduch, a preto sa teploty výraznejšie nemenia zostanú v teplotnom intervale 15 až 20 stupňov.

Vietor

Vietor dnes fúkal od juhu až juhozápadu, len na západe prevažne od západu. V Tatranskej oblasti dosahoval silu prudkého vetra. Zajtra bude fúkať prevažne od juhu až juhovýchodu, ale na západe sa zmení na severozápadný.


Noc

Pred nami je spočiatku polojasná, od západu až oblačná noc. Postupne môže slabo mrholiť alebo pršať. Pri slabom juhovýchodnom vetre poklesne teplota do rána na 13 až 10 stupňov a na severe do 7 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západe Slovenska bude cez deň prevládať oblačné počasie. V ranných hodinách sa môžu tvoriť hmly, takže nie je vylúčené, že bude aj slabo mrholiť. Cez deň sa teplota vyšplhá na 18 až 21 stupňov. Popoludní sa slabý juhovýchodný vietor zmení na chladnejší severozápadný, ale fúkať má iba mierne, teda maximálnou rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu.

Na strednom Slovensku sa počasie oproti dnešnému dňu tiež zmení, nezabudnite preto na dáždniky. Postupne má byť oblačno a najmä v popoludňajších hodinách bude pršať alebo sa vyskytnú prehánky. Na severe vystúpi teplota od 15 do 18 stupňov, na juhu bude o niečo teplejšie, a to až do 21 stupňov. Fúkať tu bude iba slabý až mierny zväčša juhovýchodný vietor.

Na východ dorazí frontálna oblačnosť najneskôr. To znamená, že spočiatku bude oblakov menej, ale postupne sa bude obloha zaťahovať oblakmi, z ktorých začne až popoludní a k večeru pršať vo forme prehánok alebo občasného dažďa. V ranných hodinách sa aj tu budú tvoriť hmly alebo nízka oblačnosť, z ktorej môže slabo mrholiť. Teplota sa v tejto časti našej krajiny vyšplhá od 16 stupňov na severe do 21 stupňov na juhu. Fúkať tu bude mierny južný vietor.

Hory

V horských oblastiach bude oblačnosti viac než dosť, miestami z nej bude aj pršať. Na podhorí sa môžu v ranných hodinách tvoriť hmly. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo 9 až 10 stupňov a rozfúka sa silnejšie aj juhozápadný vietor, zhruba do 50 kilometrov za hodinu.

Bio

Bio-predpoveď nám na zajtra naordinovala trojku, teda miernu záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

Vo štvrtok a v piatok pocítime ešte vplyv frontálnej oblačnosti, preto bude z takmer zamračenej oblohy na viacerých miestach pršať. Teplota vystúpi na 13 až 20 stupňov.

Cez víkend začne v našej oblasti úradovať vplyv tlakovej výše od severu, ktorá prinesie zmenšenie oblačnosti, ojedinelý výskyt slabého mrholenia a ranné hmly.

Zároveň však aj prúdenie chladnejšieho vzduchu od severu, čo pocítime aj u nás, najmä v severných okresoch. Tam sa bude teplota pohybovať iba okolo 11 stupňov, na juhu bude teplejšie a to do 18 stupňov. Postupne sa ochladí už aj v noci a nad ránom.

BRATISLAVA/TVMarkíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti