Zadržali jedného z najhľadanejších Slovákov

Bývalý šéf operatívcov protizločineckej jednotky NAKA Ján Kaľavský.
Bývalý šéf operatívcov protizločineckej jednotky NAKA Ján Kaľavský. Zdroj: TV Markíza

Je obvinený z korupcie a zároveň je jednou z ústredných postáv takzvanej vojny v polícii.

Nepomohol mu ani útek na Balkán. Zadržali jedného z najhľadanejších Slovákov. Bývalý elitný policajt Ján Kaľavský je obvinený z korupcie a zároveň je jednou z ústredných postáv takzvanej vojny v polícii. Po príchode na Slovensko by sa mal postaviť pred Špecializovaný trestný súd.

Bývalého funkcionára Národnej kriminálnej agentúry zadržali dnes ráno v Bosne a Hercegovine. Informoval o tom web zregionu.sk. Portál tvrdí, že Kaľavský tam mal žiadať o azyl. Naša polícia sa k zadržaniu nevyjadrila, no potvrdila nám ho Kaľavského advokátka.

Na Kaľavského vydali medzinárodný zatykač ešte vlani na jeseň. Na úteku bol teda vyše pol roka. Obvinený je z toho, že mal prijímať úplatky.  

Zadržaný policajný exfunkcionár je aj dôležitou postavou vo vojne policajtov, kde proti sebe stojí inšpekcia ministerstva vnútra a vyšetrovatelia NAKA. Kaľavský mal robiť agenta pre inšpekciu a nahrával si kolegov z Národnej kriminálnej agentúry.

Policajný exfunkcionár sa po príchode na Slovensko postaví pred Špecializovaný trestný súd, vypočuje si obžalobu, keďže vyšetrovanie v jeho prípadoch sa už skončilo

Vydanie Kaľavského na Slovensko sa ale teoreticky môže skomplikovať. Všetko by malo po sviatkoch ozrejmiť ministerstvo spravodlivosti.

Pozrite si reportáž v Televíznych novinách o 19.00 h na TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti