Neúspešné prevádzačstvo: Čech chcel v jednom vozidle previesť 18 migrantov. Polícia ho už obvinila

Neúspešné prevádzačstvo: Čech chcel v jednom vozidle previesť 18 migrantov. Polícia ho už obvinila
Vozidlo s migrantami Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Neďaleko hraníc s Českou republikou našli v aute 18 nelegálnych migrantov zo Sýrie, Pakistanu, Tuniska a Indie. Vodič auta, 31-ročný občan ČR, už čelí obvineniu zo zločinu prevádzačstva. Hrozí mu až desaťročný trest odňatia slobody. Spracovaný je aj návrh na jeho väzobné stíhanie. TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

"Kolegovia z finančnej správy zastavili v blízkosti štátnej hranice s Českou republikou motorové vozidlo, aby si overili, či vodič nepreváža nelegálny tovar. Namiesto toho však v ložnom priestore vozidla odhalili nelegálnych migrantov," ozrejmila hovorkyňa s tým, že na miesto privolali príslušníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície, aby si prípad prevzali.

Polícia zistila, že desať z prevážaných cudzincov pochádza z Tuniska, štyria z Pakistanu, traja z Indie a jeden zo Sýrie. Medzi nimi sa nachádzala podľa slov hovorkyne aj jedna mladistvá osoba. "Vodič pochádzajúci z Českej republiky mal previezť cudzincov z Maďarska na Slovensko a ďalej pokračovať do Českej republiky," doplnila.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti