Šokujúci nález v hniezde záchrany. Na bratislavských Kramároch ležalo mŕtve telo novorodenca

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nešťastie v detskej nemocnici na bratislavských Kramároch. V Hniezde záchrany našli v utorok ráno (19. apríla) mŕtveho novorodenca. Od zriadenia Hniezda záchrany je to prvý takýto prípad.

Zatiaľ nie je známe, ako dlho bolo dieťa v hniezde záchrany a ani to, či bolo živé, keď ho tam uložili. 

Nemocnica bližšie informácie k prípadu neposkytla. Ihneď kontaktovala políciu a bude súčinná pri vyšetrovaní prípadu.

Podľa portálu noviny.sk bolo dieťa v hniezde záchrany niekoľko dní, pretože údajne nefungovala signalizácia, ktorá oznamuje, že dieťa je v inkubátore.

Hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb Dana Kamenická nám povedala, že funkčnosť hniezda kontrolujú pravidelne. Nemala však informácie, kedy bola posledná kontrola.

Detaily prípadu odhalí vyšetrovanie a pitva

Na mieste bol celý vyšetrovací tím – kriminálna polícia, obhliadajúci lekár aj kriminalistický technik. Detaily prípadu odhalia až výsledky vyšetrovania a pitva. Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá, ale podľa bratislavskej krajskej hovorkyne Jany Šimunkovej bližšie informácie nateraz nemôžu poskytnúť.

Hniezdo záchrany zriadilo Občianske združenie Šanca pre nechcených a nemocnici ho darovalo. Tá potom prebrala zodpovednosť o technickú funkčnosť, hygienu a tiež o zdravie novorodenca. 

Dieťa v hniezde bolo snímané aj kamerovým systémom. „Aj keby zlyhala zvuková signalizácia z neviem akých dôvodov, videli by, čo sa tam deje. Nerozumiem, ako sa takáto tragédia môže stať, pretože nikdy predtým sa to nestalo. V hniezdach sme zachránili 77 detí,“ konštatovala ich iniciátorka na Slovensku Anna Ghannamová.

Zatiaľ nie je známe či, zlyhal technický systém alebo ľudský faktor.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti