Bojničania spísali petíciu proti výstavbe apartmánov pri zámku, investor za tým vidí predvolebnú kampaň

Sú proti výstavbe pri historickej pamiatke. V okolí nášho najkrajšieho zámku Bojnice majú vyrásť apartmánové domy. Presnejšie to má byť ubytovanie penziónového typu.

Niektorí ľudia tvrdia, že to naruší panoramatický výhľad na zámok. Spustili aj petíciu.

Dnes je tam les a lúky. Podľa mapy, ktorú zverejnili pri spustení petície aktivisti, sa to má zmeniť. Potvrdila nám to aj firma, ktorá chce aj s ďalšími investormi postaviť za zámkom 10 apartmánových domov.

„Keďže pozemky v tejto lokalite vlastníme už viac ako 15 rokov, projekt sme pripravovali postupne, pretože našim spoločným záujmom, ako investorov, bolo riešiť danú lokalitu veľmi citlivo,“ reagovali v písomnom stanovisku firma.

Riaditeľa bojnického múzea Igor Socha tvrdí, že panoráma Bojníc, ako ju poznáme stáročia, by sa celkom zmenila. Podľa jeho slov by to aj výrazne ovplyvnilo pamiatkarský pohľad na zámok a jeho okolie.

Primátor mesta František Tám tvrdí, že s plánovanou výstavbou nemá nič spoločné. V čase, keď sa o tom rozhodovalo, ešte nebol vo funkcii.

„V územnom pláne je to z roku 1997 a potom, keď sa aktualizoval územný plán v roku 2006 . Bolo to schválené VZN-kom,“ vysvetlil.

Zastaviť výstavbu chcú obyvatelia Bojníc petíciou. Investor tvrdí, že je to predvolebná kampaň niektorých ľudí. Faktom však je, že ju už podpísali tisíce obyvateľov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti