Na Domaši zbúrali jednu z posledných čiernych stavieb. Drogéria slúžila od socializmu

Na brehu Domaše zbúrali jednu z posledných stavieb bývalého režimu. Drevená budova, v ktorej bola kedysi predajňa drogérie, musela ustúpiť plánovanej výstavbe modernej promenády. Bude tam fontána, amfiteáter a múzeum športových hrdinov.

Po vyše dvoch rokoch tak ukončili odstraňovanie čiernych stavieb v okolí vodnej nádrže. Drevenú stavbu, ktorá stála na pozemku v správe vodohospodárskeho podniku, zrovnal bager so zemou za pár minút.

V rekreačnej oblasti Domaša Dobrá postavili predajňu drogérie ešte začiatkom 70. rokov minulého storočia. Predávali v nej však všetko, čo chatári a rekreanti potrebovali. Chatár Milan Reich (82) bol jedným z prvých zákazníkov.

Vodohospodári takto z brehov Domaše za posledné dva roky odstránili takmer 300 čiernych stavieb. Stálo ich to vyše 350-tisíc eur. Niektorí vlastníci si svoj majetok prišli zobrať, zvyšok vyrabovali zlodeji. To, čo tam ostalo, zlikvidoval vodohospodársky podnik.

Z nelegálnych stavieb zostalo pri Domaši stáť už iba 19 murovaných chatiek. Ich majiteľov vyzvali stavebné úrady na ich odstránenie na vlastné náklady.

Domaša by sa vďaka tomuto megalomanskému projektu mala zmeniť na nepoznanie, financovať ho chcú z eurofondov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme životné prostredie

Dôležité udalosti