Pred sudcu sa opäť postavila žena, ktorá zabila muža. Do väzby ju zase neposlal

Bodnutie nožom neprežil. Pred sudcu sa vo štvrtok (21. 4.) postavila žena, ktorá v byte zabila manžela. Prvostupňový súd ju do vyšetrovacej väzby neposlal, rozhodoval trenčiansky krajský súd.

Obvinená Lucia prišla na súd bez pút v sprievode rodičov a obhajcu. Pred pojednávaním sa nechcela k ničomu vyjadriť.

Za obzvlášť závažný zločin vraždy jej hrozí až doživotie, pretože v sobotu (9. 4.) v byte v Dubnici nad Váhom bodla nožom manžela. Stalo sa to po hádke, keď ju vraj nebohý aj napadol. V byte bol aj ich kamarát, s ktorým sa tiež dostal do potýčky. „To bola proste sekunda. Ani neviem, ako som zobrala nožík. Manžel sa vtom otočil, ako keby sa naňho napichol. Nechcela som mu ublížiť,“ povedala vtedy Lucia.

V tomto prípade mal vplyv aj alkohol. Podľa obvinenej ju však jej muž často bil. Raz ju musela záchranka previezť aj do nemocnice. Okresný súd ju do väzby neposlal, ale prokurátor bol proti. Krajský súd tak musel rozhodovať opäť.

Súvisiaci obsah

​Senát nakoniec obvinenú do väzby nevzal. Zakázal jej však vycestovať do zahraničia a takisto nesmie opustiť kraj. Monitorovať ju budú náramkom. Voči rozhodnutiu nie je prípustný žiadny opravný prostriedok a obvinenej neostáva nič len rešpektovať to.

„Väzba by bola určite utrpením. Som rada aj kvôli rodine, že môžem byť s nimi. Psychicky by som vo väzbe nebola na tom veľmi dobre,“ konštatovala.

Teraz sa bude vyšetrovať, či vraždila týraná žena, ktorá sa bránila.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti