Kaliňák v putách poslal odkaz Matovičovi, o jeho väzbe rozhodne súd v sobotu

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhoduje o väzbe pre exministra vnútra Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru a príslušníka SIS od piatkového popoludnia. Ako nám potvrdil Kaliňákovm advokát David Lindtner, rozhodnutie vyhlási sudca v sobotu o 16.00 h.

Exministra priviezli na súd v piatok približne o 16.00 h a na výsluchu strávil asi dve hodiny. S putami na rukách sa pred ním prihovoril aj novinárom a zakričal odkaz šéfovi OĽaNO. „Matovič je hrozný zbabelec, celé je to vymyslené,“ odkázal šéfovi najsilnejšej koaličnej strany.

Prokurátor chce mať Kaliňáka za mrežami z obavy, aby nepôsobil na svedkov a nemaril vyšetrovanie. Ten je spolu s expremiérom Robertom Ficom obvinený zo zosnovania zločineckej skupiny a ohrozenia daňového tajomstva. Väzbu navrhujú aj pre šéfa Smeru. Keďže je poslancom, musí to odsúhlasiť parlament.

„Prokurátor Špeciálnej prokuratúry podal 21. apríla návrh na vzatie do väzby doktora R.K., a to z dôvodov takzvanej kolúznej väzby,“ informoval hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Podľa policajných vyšetrovateľov sa chceli Fico a Kaliňák založením zločineckej skupiny udržať pri moci. Z uznesenia o obvinení, ktoré má televízia Markíza k dispozícii vyplýva, že na to zneužívali políciu aj Finančnú správu.

V tom čase politické špičky zháňali informácie o Igorovi Matovičovi či bývalom prezidentovi Andrejovi Kiskovi z databáz, ktoré nie sú bežne dostupné. Obvinenie sa opiera o svedectvá bývalých vysokopostavených štátnych úradníkov.


Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti