Aj Slovensko žije na ekologický dlh, pomôcť môžete aj malými zmenami

Čo môžeme urobiť pre našu Zem? Aj malé zmeny sa rátajú. Na jarnú rovnodennosť pripadá Deň Zeme, kedy si pripomíname, ako sa starať o prírodu. Aj Slovensko každoročne žije na ekologický dlh.

Každý chce prispieť svojou troškou. Na Deň Zeme čistia dobrovoľníci po celom Slovensku svoje okolie. Tento deň im prízvukujeme, že treba obzvlášť našu planétu chrániť, aby sa zachovala pre ďalšie generácie. Oni sú veľmi zodpovední a majú takéto aktivity veľmi radi.

Ministerstvo školstva oznámilo, že po novom bude environmentálna výchova na školách povinná. Okrem takýchto aktivít pribudnú v osnovách nové prednášky a diskusie. Niekde čistia, inde zas zobrali do rúk lopaty. Na juhu Slovenska vysadili nové záhony kvetov.

Deň Zeme si každý rok pripomíname na jarnú rovnodennosť od roku 1970. S nápadom prišiel americký ekoaktivista John McConell.

Medzinárodná výskumná organizácia Global Footprint Network každý rok vypočítava tzv. deň zúčtovania. Slovensku bude tento rok žiť na ekologický dlh od 3. mája.

Na stránke organizácie si viete vypočítať vlastný deň zúčtovania. Stačí vyplniť krátky dotazník. Pri mojom životnom štýle pripadol na 14. marca a ak by žil každý ako ja, potrebovali by sme až päť planét Zem.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme životné prostredie

Dôležité udalosti