Budúci novinári si zmerali sily vo Zvolene. Súčasný informačný chaos sa prejavil aj v ich práci

Najväčšie novinárske talenty spomedzi študentov sa po kovidovej pauze stretli vo Zvolene. V súťaži Štúrovo pero si zmerali sily mladí píšuci alebo online novinári. Súčasný informačný chaos sa prejavil aj v ich práci.

„Zaregistrovali sme, že počas pandémie si odchádzajúci tretiaci a štvrtáci nemali ako vychovať nastupujúcu generáciu, mnohé časopisy zanikli a je veľká frajerina, že vôbec nejaké vyšli,“ uviedol moderátor TV Markíza Patrik Herman, ktorý bol jeden z porotcov. Spolu s kolegami, skúsenými novinármi, študentom vysvetľovali, ako správne robiť novinársku prácu a držať sa faktov.

„Na tejto súťaži sa vyžaduje, aby súťažiaci uvažovali prísnejšie a kritickejšie ako bežná populácia. Oni k tomu ale aj často sami dôjdu vlastným rozumom. Vedia, že keď majú problém, musia sa opýtať, musia overiť tú informáciu a nenechať to len na všeobecnej úvahe,“ povedala šéfredaktorka Telerána a Reflexu TV Markíza Zuzana Štelbaská.

Ako budúci novinári kládli i otázky ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi a ministerke kultúry Natálii Milanovej. Mnohí sa na rozhovor pripravili, naštudovali si informácie, prejavil sa u nich kritický náhľad.

„Bolo badať, že aj oni mali problémy vysporiadať sa s tým náporom informácií aj dezinformácií, ktoré prichádzali do éteru. Oceňujem, že sa im to vo väčšej miere podarilo,“ zhodnotil Patrik Herman.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti