Obvinili vyšetrovateľa, ktorý stojí za odposluchom na poľovníckej chate. „Chcú má zastrašiť,“ tvrdí

Vyšetrovateľ NAKA Martin Juhás už má v ruke uznesenie námestníka KP Nitra o vznesení obvinenia za zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Doručili mu ho v pondelok (25. 4.). Juhás zabezpečil odpočúvanie známej poľovníckej chaty, na ktorej sa stretli Robert Fico, Robert Kaliňák, Miroslav Bödör a advokáti Marek Para a Pavol Gašpar.

Doručenie uznesenia nám potvrdil samotný Juhás. „Toto konanie vnímam ako snahu o zastrašovanie poctivých policajtov, ktorí sa pri objasňovaní a vyšetrovaní trestnej činnosti riadia výhradne zákonom a nie protiprávnymi záujmami rôznych, často aj politických skupín,“ vyjadril sa pre TV Markíza.

Dodal, že jeho kroky budú smerovať k obhajobe svojej osoby, cti a k dokázaniu pravdy.

Na poľovníckej chate vyšetroval Martin Juhás pytliactvo. Pascu nastražil údajne na zápasníka Matúša Mečára, ktorý má dlhé roky blízko k Bödörovcom. Podozrenie o nelegálne zabitej zveri vyšetrovala nie miestna či environmentálna polícia, ale NAKA.

​Na medializovanej chate pri obci Čifáre sa údajne šéf Smeru, exminister vnútra a ďalší spomínaní stretávali viackrát vlani v lete. Na nahrávkach, ktoré boli zverejnené, počuť, ako preberajú aktuálne kauzy.

Podľa prokuratúry sa rozprávali o ovplyvňovaní najzávažnejších káuz a kriminalizácii vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov. Prepisy rozhovorov boli podkladom pre rozhodovanie o predĺžení väzby expolicajných špičiek. Sudca ŠTS mal iba prepisy nahrávok. Tento dôkaz ho však nepresvedčil a mužov prepustil na slobodu.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti