NAKA obvinila z korupcie poslanca Sme rodina Martina Borguľu

Martin Borguľa.
Martin Borguľa. Zdroj: TASR

Elitní policajti z NAKA obvinili poslanca NR SR za stranu Sme rodina Martina Borguľu. Ide o akciu s názvom Inferno - 8. okruh. Policajti obvinili päť fyzických a jednu právnickú osobu. Trestná činnosť sa týka korupcie. Podľa portálu Zregionu.sk je Borguľa obvinený z toho, že zaplatil úplatok vo výške 50-tisíc eur za to, aby NAKA zamietla pod koberec jeho trestné stíhanie.

Stať sa to malo v prvej polovici roku 2018. Úplatok mali zobrať bývalý šéf finančnej jednotky na NAKA Bernard Slobodník a bývalý vyšetrovateľ Marián Kučerka. Podplatiť ich mal aj podnikateľ s firmy Slovanet a.s. Dokopy mali údajne zobrať na úplatkoch 180-tisíc eur.

Trestné stíhanie sa malo týkať Borguľovho pôsobenia v miestnom zastupiteľstve Starého Mesta v Bratislave. Ako poslanec mal údajne ovplyvňovať zákazky  Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Vyšetrovateľ NAKA Kučerka údajne Borguľu vydieral, aby zaplatil za to, že ho nebudú vyšetrovať. Vyšetrovateľ teraz voči Borguľovi vzniesol obvinenie za prečin podplácania.

Pre portál to potvrdil aj právnik, ktorý zastupuje obvineného podnikateľa. „My sme podali voči tomuto uzneseniu sťažnosť, pretože podľa nás ide o vydieranie, tak ako to bolo prvotne kvalifikované,“ povedal advokát Richard Biročák. Portál oslovil aj poslanca Borguľu. Ten o obvinení nevie.

O tom, že polícia chystá obvinenie aj koaličného vysokopostaveného politika, hovoril aj policajný prezident Štefan Hamran v relácii Na telo plus.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti