Tisícky Slovákov vo Vatikáne. Odborníčka na protokol ostro skritizovala audienciu B. Kollára u pápeža

Tisícky veriacich zo Slovenska sa stretli s pápežom na ďakovnej púti vo Vatikáne.
Tisícky veriacich zo Slovenska sa stretli s pápežom na ďakovnej púti vo Vatikáne. Zdroj: TASR - KBS/ Peter Zimen

Takmer 5-tisíc pútnikov zo Slovenska v sobotu (30.4.) navštívilo pápeža Františka priamo vo Vatikáne. Stretol sa s nimi počas národnej púte, kde mu prišli poďakovať za jeho minuloročnú návštevu Slovenska.

Na audiencii sa zúčastnil aj Boris Kollár a bol aj na omši v Bazilike svätého Petra, ktorú tam naši biskupi premiérovo slúžili pred pápežským oltárom.

Odborníčka na protokol však jeho návštevu u Svätého otca skritizovala. Pozrite sa, ako zareagoval samotný šéf NR SR a líder Sme rodina.

Pápež sa slovenským pútnikom prihovoril a vyzval na harmóniu i solidaritu, ako aj na modlitby za mier.

Najvyšší pontifex pripomenul svoje cesty počas návštevy Slovenska a ocenil rozmanitosť v tradíciách, ktorú videl. „Privítali ste ma chlebom a soľou,“ povedal s tým, že prijatie Slovákov sa prejavilo aj v čase vojny. Vyzdvihol, že mnohé farnosti a domácnosti prijali do svojich domovov ukrajinské rodiny utekajúce pred vojnou.

„Kto prijme človeka v núdzi, robí nielen skutok lásky, ale aj viery, lebo v bratovi a sestre spoznáva Ježiša,“ povedal veriacim. Pozval ich k modlitbám za mier a pokoj. Pripomenul tiež odkaz sv. Cyrila a Metoda a potrebu čerpať z evanjelia a Ducha Svätého.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cirkev

Dôležité udalosti