Ak ešte stále máte na oknách zimný režim, je načase to zmeniť (NÁVOD)

Aj keď je zima už dávno za nami, vaše okná môžu byť ešte stále nastavené na zimný režim. Ten spôsobuje to, že plastové okno tesní viac a tým pádom z bytu neuniká teplý vzduch. Teplé počasie nám však už dovoľuje poskytnúť oknu väčšiu voľnosť, aby vzduch lepšie cirkuloval. Zmeniť zimný režim na letný nie je vôbec ťažké, celý proces zaberie iba niekoľko minút a zvládne ho každý

Najskôr si pozdĺž celého rámu okna nájdite súčiastky, ktoré regulujú tesnenie. Podľa obrázku nižšie ich nastavte do požadovanej polohy. Na pootočenie súčiastky vám netreba žiadne špeciálne náradie, bude vám stačiť skrutkovač alebo imbusový kľúč. Oválny typ skrutky stačí pootočiť prstami. Nič však nerobte silou a v prípade problémov radšej kontaktujte servisného technika. Po správnom nastavení letného režimu by sa mala kľučka na okne otvárať ľahšie.

Aby okná fungovali správne, dôležitá je aj ich údržba. Skontrolujte a umyte tesnenie. Ak je poškodené, je potrebné ho vymeniť. Pohyblivé časti je dobré aspoň raz ročne premazať.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti