Výletníkov zobudil nadránom silný náraz, na Dunaji havarovala švajčiarska loď plná turistov

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Švajčiarska výletná loď havarovala v piatok (6. 5.) nadránom na Dunaji pri Komárne. Vrazila do železničného mosta, ktorý spája Slovensko s Maďarskom. Kapitánovi podľa doterajších informácií prišlo náhle zle. Loď so zahraničnými výletníkmi musela po náraze núdzovo zakotviť u nás. Má poškodenú prednú časť aj radar.

Loď vrazila do betónového piliera tohto železničného mosta, ktorý vedie ponad rieku Dunaj v Komárne. Stalo sa to asi o trištvrte na štyri nadránom.

„Príčinou nehody pravdepodobne bola náhla zdravotná indispozícia kapitána, ale podrobnejšie budeme vedieť k nehode povedať až po skončení vyšetrovania,“ vysvetlil hovorca rezortu doprava Ivan Rudolf.  

​Podľa našich informácií bol za kormidlom v čase kolízie druhý oficier zo Slovenska. Nad loďou stratil kontrolu po tom, čo mu náhle stúpol tlak. 

​Výletná loď švajčiarskej spoločnosti Viking vyrazila z Budapešti. Plavila sa do Amsterdamu. Na palube boli pasažieri prevažne z Anglicka a Ameriky.

Jedenásti ľudia sa zranilo. Zranenia sú ale väčšinou povrchové, niektorí sa sťažovali na bolesti krku a chrbtice. Jeden z pacientov je hospitalizovaný na pozorovaní v komárňanskej nemocnici na oddelení chirurgie.

​Poškodenie mosta ani pilieru sa nepotvrdilo. Do Dunaja neunikli ani žiadne škodlivé látky. Poškodenú loď v piatok dopoludnia opustili všetci pasažieri. Zastihli sme ich aj s kuframi cestou k autobusu. Vo Viedni prestúpia na náhradnú loď a budú pokračovať vo výlete.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti