Téma, ktorá mätie rodičov. Očkovať či neočkovať?

shutterstock_148681031.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Názory za aj proti očkovaniu si budú môcť rodičia prekonzultovať spolu s odborníkmi. Pripravujú sa verejné semináre.

Voľakedy sa nad tým takmer nikto nepozastavoval. Dnes je informácií nadbytok a mnohí rodičia sa v nich strácajú. Tému, ktorá hýbe našou spoločnosťou, budú môcť rodičia prekonzultovať spolu s odborníkmi. Pripravujú sa verejné semináre, kde sa očkovanie bude skloňovať vo všetkých pádoch.

Ako sa v tejto spleti vyznať?

Každý rodič si pre svoje dieťa želá zdravie. A chráni ho pred všetkým, čo by ho mohlo ohroziť. Niektorí sa spoliehajú na to, že vakcíny sú rokmi overené. Iní priznávajú, že názory na rozličných fórach ich rozhodovanie ovplyvnili.

Istý je fakt, že na internete je dostatočné množstvo informácií za aj proti očkovaniu. Čo však nie je isté, je to, či by tieto informácie mali zohrať aj kľúčovú úlohu pri rozhodovaní, či svoje dieťa dať alebo nedať zaočkovať.


Pri rozhodovaní môže rodičom pomôcť aj fakt, kto sa k tejto téme odborne vyjadruje. „Anti-očkovacie" kampane vedú vo väčšom zastúpení ľudia bez medicínskeho vzdelania. Zatiaľ čo za očkovanie sa podpisuje väčšina lekárov.

Cieľom seminárov, ktorých sa môžete zúčastniť aj vy, je zistiť, čo v rozhodovaní rodičov zohráva najdôležitejšiu úlohu a súčasne prekonzultovať všetky za a proti. Organizátori vítajú názory oboch skupín.

BRATISLAVA/TVMarkíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti